Hrbatý a Kučera nezaváhali

09.11.2004, 23:00
HNHNSITASITA
Challengerový tenisový turnaj Tatra banka Open v bratislavskom Národnom tenisovom centre mal včera na programe ďalšie stretnutia úvodného kola, v ktorých sa predstavilo aj kvarteto domácich tenistov.

Challengerový tenisový turnaj Tatra banka Open v bratislavskom Národnom tenisovom centre mal včera na programe ďalšie stretnutia úvodného kola, v ktorých sa predstavilo aj kvarteto domácich tenistov. S turnajom sa nečakane rýchlo rozlúčil Michal Mertiňák, ktorý hral v hlavnej súťaži vďaka voľnej karte od organizátorov. Mertinák podľahol talentovanému 17-ročnému Srbovi Novakovi Djokovičovi za 84 minút 3:6, 4:6. "Mrzí ma táto prehra, lebo na súpera som výkonnostne mal. V druhom sete som mal päť-šesť brejkbalov, ale nevyužil som ich. V obidvoch setoch som si raz prehral servis, a to rozhodlo," povedal po zápase slovenský daviscupový reprezentant. V generačnom slovenskom súboji medzi Dominikom Hrbatým a Lukášom Lackom sa z víťazstva 6:3, 6:2 tešil podľa očakávania skúsenejší Hrbatý. Turnajová jednotka nastúpi v 2. kole proti premožiteľovi svojho spoluhráča z davispcupového tímu Djokovičovi. Postup do ďalších bojov si víťazstvom nad Taiwancom Yeu-Tzuoom Wangom (6:4, 7:6) vybojoval aj ďalší skúsený Slovák Karol Kučera.
Výsledky -- 1. kolo: HRBATÝ (1-SR) -- LACKO (SR) 6:3, 6:2, Djokovič (SČH) -- MERTIŇÁK (SR) 6:3, 6:4, Okun (Izr.) -- Starace (4-Tal.) 6:2, 7:6 (3), Sluiter (Hol.) -- Tabara (ČR) 6:2, 6:0 , Nieminen (5-Fín.) -- Phau (Nem.) 6:2, 6:2, Baghdatis (Cyp.) -- Tuksar (Chorv.) 6:0, 6:1, KUČERA (SR) -- Wang (Taiw.) 6:4, 7:6.

19. apríl 2024 13:41