Druhé víťazstvo Popradu

28.03.2006, 00:00

Hokejisti Popradu si v semifinálovej sérii T-Com Extraligy vypracovali vynikajúcu pozíciu, keď dokázali v oboch zápasoch na pôde Košíc zvíťaziť a pred dvomi stretnutiami na domácom ľade (hrajú sa vo štvrtok a v piatok) vedú v sérii už 2:0. Po nedeľňajšom triumfe 5:3 sa včera Podtatranci tešili z víťazstva 3:2. Zverenci trénera Ladislava Svozila sa tak priblížili k historickému postupu do finále najvyššej domácej súťaže.
Hostia mali vynikajúci vstup do zápasu, keď už v 15. minúte si vypracovali dvojgólový náskok. Najprv Halaj pohotovou strelou otvoril skóre a potom Kroták po chybe domácej obrany chladnokrvne premenil samostatný nájazd. Košičania sa vrátili do zápasu tri minúty pred koncom prvej tretiny, keď Bartoš sa najlepšie zorientoval pred brankárom Kožuchom. V druhej tretine sa ani jedno mužstvo nedokázalo gólovo presadiť. Častejšie síce strieľali zverenci trénera Jána Selveka, ale Popradčania boli nebezpečnejší. Potvrdilo sa to aj v záverečnej tretine. Po ďalšej obrovskej chybe obrany Košíc si krásne vymenili puk Kroták s Jasovským a popradský kapitán strelil už svoj druhý gól v zápase. Hosťujúceho Kožucha prekonali Košičania šestnásť sekúnd pred koncom zápasu, takže na vyrovnanie už im čas nezostal. Poprad zaslúžene obral svojho súpera o prvé dva body.
SEMIFINÁLE
Druhý zápas:
Košice -- Poprad 2:3 (1:2, 0:0, 1:1), góly: 17. P. Bartoš, 60. Lažo -- 10. Halaj, 15. a 55. Kroták

27. apríl 2024 05:39