Biatlonistky v stíhačke zlyhali

19.02.2006, 23:00
SITASITA

Nemka Kati Wilhelmová a Francúz Vincent Defrasne sa stali víťazmi sobotňajších stíhacích pretekov žien v biatlone.
Wilhelmová triumfovala s obrovským náskokom 1:13,6 min. pred krajankou Martinou Glagowovou. Po bronz si v stredisku Cesana San Sicario dobehla Ruska Albina Achatovová (+1:21,4), ktorá bola tretia aj vo vytrvalostných pretekoch. Francúz Defrasne si vybojoval olympijské zlato až v dramatickom finiši, keď o necelé tri sekundy predstihol Nóra Oleho Einara Björndalena. Bronz získal víťaz šprintu na 10 km, nemecký reprezentant Sven Fischer.
Slovenské reprezentantky totálne sklamali, keď ani jedna z kvarteta Martina Halinárová, Marcela Pavkovčeková, Soňa Mihoková a Anna Murínová nebola medzi klasifikovanými v cieli. Murínovú vzdala preteky po druhej pokazenej streľbe, zostávajúce tri Slovenky zastavil šéf technickej komisie Norbert Bayer po štvrtej streleckej položke. "Po poslednej streľbe v stoji nás asi pätnásť pretekárok naraz stiahli z trate. Doteraz nechápem, prečo. Všetky sme sa rozčuľovali, ale šéf technickej komisie Bayer sa s nami vôbec nebavil," zlostila sa v cieli Mihoková.
"Reglement hovorí, že ak vedúca pretekárka obehne o celý okruh pretekárku na strelnici, tak za strelnicou zaostávajúcu pretekárku stiahnu z trate. Wilhelmová však túto veľkú skupinu ešte neobehla. Ona išla do cieľa, a ony už išli z poslednej streľby. Je to veľké faux paux rozhodcov, myslím si, že by to malo mať nejakú dohru, pretože na olympiáde by sa takéto niečo šéfovi technickej komisie stať nemalo. Dnes sme totálne vybuchli a týka sa to nielen pretekárok, ale aj technikov, ktorí mali zrejme veľmi zlý deň," nehľadal výhovorky prezident Slovenského zväzu biatlonu Juraj Sanitra.
O niečo lepšie si viedli slovenskí reprezentanti. Najlepšie skončil Pavol Hurajt, ktorý skončil na 26. mieste. Miroslava Matiaška klasifikovali na 51. a Mateja Kazára na 54. priečke.
BIATLON
Stíhacie preteky žien na 10 km:
1. Wilhelmová 36:43,6 min. (1), 2. Glagowová (obe Nem.) +1:13,6 (2), 3. Achatovová +1:21,4 (1), stíhacie preteky mužov na 12,5 km: 1. Defrasne (Fr.) 35:20,2 (2), 2. O. E. Björndalen (Nór.) +2,7 (3), 3. Fischer (Nem.) +15,6 (4),... 26. HURAJT +3:00,4 (2), 51. Mir. MATIAŠKO +6:12,3 (6), 54. KAZÁR (všetci SR) +7:26,4 (7).

26. apríl 2024 15:01