Rusi nadeľovali

09.05.2006, 00:00

Šampionát otvoril súboj reprezentácie USA s Nórskom, v ktorom Američania rozhodli o svojom triumfe až zlepšeným výkonom v záverečnej tretine. Hetrikom sa blysol útočník Los Angeles Dustin Brown. V tej istej D-skupine zdolal ďalší zámorský tím Kanada iného severského súpera Dánsko 5:3 a tiež sa natrápil, keď v druhej časti premrhal trojgólový náskok. Ani v A-skupine nepôsobili favoriti presvedčivým dojmom. Fíni zvíťazili nad Slovinskom 5:3, pričom až sedem gólov padlo v presilovkách. Šlágrom piatkového programu bol večerný duel Lotyšska s Českom. Úradujúci majstri sveta v zápase s usporiadateľským tímom nečakane zaváhali -- nevyužili 11 presiloviek a uhrali vo vypredanej Riga Aréne iba remízu 1:1.
V sobotu Rusi nedovolili Kazachom rovnaké prekvapenie, akého sa "dopustili" Bielorusi voči Slovákom, a Stredoázijčanom naložili desiatku. Po troch góloch si pripísali dve veľké nádeje zbornej -- najproduktívnejší nováčik NHL Alexander Ovečkin a krídelník Chimiku Alexander Semin. V B-skupine si ďalší adept na zlato Švédsko poradilo s Ukrajinou 4:2 a Švajčiari zvíťazili nad Talianskom 3:1, hoci po druhej tretine ešte prehrávali 0:1.

26. apríl 2024 05:26