Zjazdár Walchhofer obhájil malý glóbus

15.03.2006, 23:00

Záverečné zjazdy v rámci finále Svetového pohára alpských lyžiarov 2005/06 vyhrali v stredu v Are Nór Aksel Lund Svindal a Švédka Anja Pärsonová. Malé glóbusy za celkový triumf v hodnotení najrýchlejšej disciplíny si postavia do vitríny Rakúšania Michael Walchhofer a Michaela Dorfmeisterová. Pre oboch je to druhá krištáľová trofej za prvenstvo v zjazde. Zatiaľ čo 30-ročnému Walchhoferovi stačilo na potvrdenie celkového víťazstva aj 11. miesto, Dorfmeisterová bola už dávnejšie istou víťazkou zjazdu a napokon skončila vo finále siedma. Kým Svindalovo víťazstvo v Are sa príliš nečakalo, Pärsonová maximálne využila možnosť stiahnuť stratu na líderskú pozíciu vo Svetovom pohári, ktorá zatiaľ patrí Chorvátke Janici Kosteličovej. Muži už svojho celkového víťaza poznajú. Je ním Rakúšan Benjamin Raich, ktorý v stredu v Are neštartoval. Výsledky -- zjazd mužov: 1. Svindal (Nór.) 1:42,40 min, 2. Miller (USA) +0,20, 3. Fill (Tal.) +0,30, zjazd žien: 1. Pärsonová (Švéd.) 1:24,60 min, 2. Kildowová (USA) +0,30, 3. Görglová (Rak.) +0,36.

03. máj 2024 03:46