Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2006, 00:00

Hrbatý bude obhajovať v Bratislave

Viaceré známe tenisové tváre na čele so slovenskou ikonou Dominikom Hrbatým sa predstavia v Bratislave od pondelka sa na siedmom ročníku tenisového turnaja Tatra banka Open, ktorý s dotáciou 100 000 USD patrí do kvalitnejšej časti challengerovej série ATP.

BRATISLAVA -- Viaceré známe tenisové tváre na čele so slovenskou ikonou Dominikom Hrbatým sa predstavia v Bratislave od pondelka na siedmom ročníku tenisového turnaja Tatra banka Open, ktorý s dotáciou 100 000 USD patrí do kvalitnejšej časti challengerovej série ATP. Titul z minulého roka bude obhajovať práve Hrbatý. Slovenská jednotka a úspešný daviscupový reprezentant je jedným zo štyroch držiteľov voľnej karty, keďže jeho súčasné poradie v rebríčku ATP pre nasadzovanie (27. miesto) mu nedáva právo štartu na challengerových turnajoch. Slovenský tenisový zväz sa rozhodol udeliť voľné karty aj talentovanému Lukášovi Lackovi a najlepšiemu slovenskému juniorovi Martinovi Kližanovi. K uprednostneniu voľnej karty pre Kližana na úkor daviscupového reprezentanta Michala Mertiňáka generálny sekretár zväzu Moška poznamenal: "Úspech, ktorý dosiahol Kližan víťazstvom na juniorskom Roland Garros, je výnimočný a keďže Slovenský tenisový zväz má dlhodobo v pláne podporu úspešných juniorských reprezentantov, ako ašpiranta na voľnú kartu sme podporili Kližana."
Víťaz bratislavského turnaja získa 80 bodov do rebríčka ATP Entry a prémiu 12 250 eur.
lm, SITA

Najväčšie osobnosti turnaja:
Dominik Hrbatý (SR/27. hráč rebríčka ATP)
Thomas Johansson (Švéd./69)
Feliciano Lopez (Šp./80)
Igor Andrejev (Rus./100)
Andrej Pavel (Rum./107)

Poslední víťazi:
2000 Davide Sanguinetti (Tal.)
2001 Karol Kučera (SR)
2002 Anthony Dupuis (Fr.)
2003 Marc Rosset (Švajč.)
2004 Marcos Baghdatis (Cypr.)
2005 Dominik Hrbatý (SR)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.