Artmedia s dobrou pozíciou pred odvetou

14.07.2006, 00:00

Futbalisti Artmedie vyhrali v úvodnom vystúpení v predkole Pohára UEFA nad gruzínskym mužstvom Georgia Tbilisi 2:0.
Vicemajster Slovenska začal na štadióne za Starým bratislavským mostom vo svižnom tempe, keď už v 3. minúte rozvlnil sieť za gólmanom Tbilisi hlavou Reiter, no jeho gól pre postavenie mimo hry neplatil. V 11. minúte sa priaznivci Artmedie predsa len dočkali, Kozák perfektne vysunul Hartiga, ktorý sa rútil sám na bránu a nezaváhal. Už o osem minút mohli pridať Petržalčania poistný gól, dvojica Kozák -- Hartig si situáciu zopakovala, no český útočník sám pred bránou trestuhodne prestrelil. Po prvej polovici úvodného dejstva pohrozili aj hostia, strela kapitána Gelašviliho skončila tesne nad bránou. V 36. minúte sa v najväčšej šanci hostí ocitol opäť Gelašvili, ktorý však domácu svätyňu netrafil. Po zmene strán zverenci trénera Jozefa Adamca pridali na obrátkach a svojho súpera zatlačili. Druhý gól Artmedie padol v 54. minúte, keď sa po centri Kubalu presadil hlavou Reiter. Aktivita domácich nepoľavila ani po druhom zásahu, ďalšie šance však nevyužili Reiter, Kubala a ani Hartig. Štvrťhodinu pred koncom nastrelil strelou spoza šestnástky striedajúci Oravec a Reiter dorážal strelou vedľa. V závere už Artmedia poľahky udržala dvojgólové vedenie.
V prvom predkole Pohára UEFA prehrali futbalisti Spartaka Trnava na pôde azerbajdžanského súpera Karvan Jevlach 0:1. Zverenci trénera Jozefa Bubenka si tak skomplikovali svoje postupové nádeje.

19. máj 2024 00:49