Sekerov prvý bod v sezóne, Marinčinova premiéra. Pozrite si výsledky NHL

30.12.2017, 08:23
Peter Budaj nedochytal zápas kvôli zraneniu ľavej nohy.

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera zaznamenal premiérový bod v sezóne NHL. V noci na sobotu si v zápase s Chicagom pripísal asistenciu, jeho Edmonton však prehral 3:4 po predĺžení. Z výhry hostí sa tešil aj slovenský útočník Richard Pánik.

Tohtosezónnu premiéru v zámorskej profilige absolvoval obranca Toronta Martin Marinčin. Maple Leafs prehrali na klzisku Colorada 3:4 po predĺžení, pričom Marinčin odohral 17:55 min.

Peter Budaj nedochytal zápas, v ktorom jeho Tampa Bay podľahla doma Philadelphii 3:5. Slovenský brankár utrpel pri kolízii zranenie ľavej nohy a v 51. minúte prepustil miesto medzi žŕdkami Rusovi Andrejovi Vasilevskému. Budaj dovtedy inkasoval štyri góly a predviedol 29 úspešných zákrokov.

V akcii bol aj Jaroslav Halák, s NY Islanders však vyšiel bodovo naprázdno, "ostrovania" prehrali vo Winnipegu 2:4. Halák odchytal celé stretnutie a kryl 33 z 37 striel. V zostave Jets opäť chýbal slovenský útočník Marko Daňo.

Detroit s Tomášom Tatarom zdolal New York Rangers 3:2 po samostatných nájazdoch. Hrdinom noci bol fínsky útočník Mikael Granlund, ktorý hetrikom zariadil triumf Minnesoty 4:2 nad Nashvillom.

Výsledky NHL:
New Jersey - Buffalo 3:4 pp, Carolina - Pittsburgh 2:1, Detroit - New York Rangers 3:2 pp a sn, Ottawa - Columbus 5:4, Tampa Bay - Philadelphia 3:5 /BUDAJ chytal za domácich do 51. min., inkasoval 4 góly, kryl 29 striel/, Minnesota - Nashville 4:2, Winnipeg - New York Islanders 4:2 /HALÁK (Islanders) chytal celý zápas, inkasoval štyri góly, kryl 33 striel/, Dallas - St. Louis 4:2, Colorado - Toronto 4:3 pp, Edmonton - Chicago 3:4 pp /SEKERA za domácich 0+1/, Anaheim - Calgary 2:1

01 - Modified: 2024-04-18 14:47:23 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále vo veľkú výhodu 02 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 03 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 04 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 05 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky
18. apríl 2024 19:09