Tatar skóroval, Pánik asistoval. Pozrite si výsledky NHL

06.01.2018, 07:39
Jaroslav Halák z NY Islanders kryl v domácom zápase proti Pittsburghu 34 striel súpera.

V piatich zápasoch zámorskej NHL sa v noci na sobotu predstavili štyria slovenskí hokejisti, bodovú zbierku si rozšírili Tomáš Tatar z Detroitu a Richard Pánik z Chicaga.

"Červené krídla" zvíťazili doma nad Floridou 4:2, Tomáš Tatar zvýšil vedenie svojho tímu na 2:0. Pre slovenského útočníka to bol jedenásty gól v sezóne. K víťazstvu pomohol svojim spoluhráčom aj brankár Jimmy Howard, ktorý zlikvidoval 38 striel súpera. "Mali sme veľa šancí, ak budeme hrať takto aj v ďalších zápasoch, budeme vyhrávať. Ale Howard bol dnes jednoducho skvelý," zložil poklonu súperovmu brankárovi útočník "panterov" Alexander Barkov. Kapitán Detroitu Henrik Zetterberg zaznamenal vo svojom 1040. zápase 600 asistencií a na piateho Pavla Dacjuka stráca v historickej tabuľke klubu päť prihrávok.

Ďalší Slovák Richard Pánik sa v uplynulých deviatich zápasoch nedostal päťkrát do zostavy, proti nováčikovi z Las Vegas však dostal dôveru v druhom útoku. Odohral 12 minút a 15 sekúnd a v 28. minúte prihral na gól Patrickovi Sharpovi. Chicago však prehralo 4:5. Pre Pánika to bol pätnásty bod v aktuálnom ročníku.

Šancu v zostave Winnipegu dostal opäť Marko Daňo, na ľade strávil 4 minúty a 13 sekúnd, bodovo sa však nepresadil.

Jaroslav Halák z NY Islanders kryl v domácom zápase proti Pittsburghu 34 striel súpera, štyrikrát však prešiel puk za jeho chrbát. V drese "tučniakov" žiaril Sidney Crosby, autor gólu a troch asistencií. "Hrali sme dobre, vytvorili sme si dostatok šancí. Presne takto musíme hrať aj v ďalších zápasoch," uviedol Crosby pre oficiálny web NHL. Kapitánovi Pittsburghu sa proti "ostrovanom" dlhodobo darí, v súbojoch s nimi zaznamenal už 107 bodov, najviac so všetkými klubmi profiligy. Tristan Jarry vychytal druhé čisté konto v sezóne, kryl 34 striel.

Skvelý obrat predviedli hokejisti Ottawy, ktorí po dvoch tretinách prehrávali doma so San Jose 2:5. V tretej však dokázali vyrovnať a napokon poslať duel do predĺženia, v ktorom rozhodol o ich víťazstve Matt Duchene už po siedmych sekundách. "Keď sme znížili na 4:5, vedel som, že vyhráme. Napokon sme boli za našu snahu odmenení," povedal Duchene. V histórii klubu padol predtým najrýchlejší gól v predĺžení po 28 sekundách. Strelil ho Čech Radek Bonk proti Bostonu Bruins 11. marca 2003.

Výsledky NHL:
New York Islanders - Pittsburgh 0:4, Ottawa - San Jose 6:5 pp, Chicago - Vegas 4:5, Winnipeg - Buffalo 4:3, Detroit - Florida 4:2.

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát
20. apríl 2024 15:02