Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.01.2018, 00:00

Vlhová darovala výstroj za vyše desaťtisíc eur

Elitná slalomárka podporila dvanásť slovenských talentov. „Oslovili sme partnerov a tí neváhali,“ hovorí otec lyžiarky Igor Vlha.

Petra Vlhová
Zdroj: TASR/AP

Tak ako sa podpory zo strany Slovenskej lyžiarskej asociácie nedočkala v detstve Veronika Velez-Zuzulová ani jej nasledovníčka Petra Vlhová, tak sa na ňu nemôžu spoliehať ani súčasné mladé talenty. Aj preto sa aktuálne tretia najlepšia lyžiarka Svetového pohára spolu s otcom Igorom Vlhom rozhodli pomôcť tým najmladším. V rámci svojho podporného projektu darovala dvanástim talentovaným lyžiarom športový výstroj od popredných svetových výrobcov. Obsahuje kombinézu, rukavice, chrániče na kolená aj predlaktia, lyžiarske palice, ruksak, čiapku, šatku a termo oblečenie. „Oslovili sme našich partnerov s týmto projektom a tí ho neváhali podporiť. A neostane len pri tomto,“ povedal pre HN Igor Vlha.

K akcii ich „prinútil“ zväz
Každá darovaná lyžiarska súprava má hodnotu zhruba 900 eur, čiže

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.