Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.01.2018, 00:00

Ukázali sme, ako treba riešiť spory

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja o prerušení najvyššej súťaže Tipsport ligy pre HN.

Ukázali sme, ako treba riešiť spory
Zdroj: TASR

Prečo ste dnes v rámci výkonného výboru SZĽH museli riešiť prerušenie ligy? Kde nastala chyba a ako sa jej vyvarovať?
Veľmi dôležité je, že to, čo sa dnes udialo, má nulovú hodnotu pre minulosť, ale obrovskú pre budúcnosť. Diskusia medzi vedením hokeja a zástupcami ligových klubov je dôležitá. Možno mohli byť optimálne riešenia skôr, ale všetci, ktorí majú do hokeja čo povedať, sa dnes stretli a na základe prediskutovaných návrhov sme našli a odprezentovali ďalší postup.

Čiže preloženie troch zo siedmich kôl, vďaka čomu pustí Banská Bystrica svojho kouča a asistenta pri národnom tíme Vladimíra Országha na olympiádu.
Presne tak. Je dôležité hľadať konsenzus. Zväz nemá právo rozhodovať o niektorých veciach. Má právo diskutovať a povedať svoj názor, ktorý bol povedaný. A možno aj návrhy na riešenie. Reprezentácia je hlavnou zodpovednosťou zväzu, program je záležitosťou zväzu. A keď sa tieto dve veci navzájom ovplyvňujú, musíme do toho vstúpiť a povedať svoj názor. Reprezentácia má najvyššiu prioritu.

Pro-hokej ako riadiaci orgán najvyššej súťaže si však odhlasoval neprerušovanie súťaže. Doteraz to zväz rešpektoval, prečo teraz nie?
Nebolo to ovplyvnené tým, že Banská Bystrica nechcela pustiť trénera Országha na olympiádu. Bolo to tým, že nevideli nomináciu, ktorá sa zásadne zmenila oproti tomu, akú možno kluby predpokladali.

No vyzerá to tak, že celý spor by sa neuskutočnil, ak by neprišlo to oznámenie Banskej Bystrice o neuvoľnení trénera pre potreby reprezent

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.