Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2006, 00:00

Druhé zlato Dorfmeisterovej

Triumfom favorizovaných zjazdárok sa skončil včerajší superobrovský slalom žien na ZOH v Turíne.

Triumfom favorizovaných zjazdárok sa skončil včerajší superobrovský slalom žien na ZOH v Turíne. Niekoľkokrát pre nepriazeň počasia odkladané preteky vyhrala na svahu Fraiteve Olympique v San Sicariu Rakúšanka Michaela Dorfmeisterová, ktorá si po triumfe v super G pripísala z turínskych hier už druhé zlato. Druhá skončila so stratou 0,27 s Chorvátka Janica Kosteličová a bronz si vybojovala ďalšia Rakúšanka Alexandra Meissnitzerová (+0,59).
"Svoj výsledný čas som na svetelnej tabuli dlho nevidela. Až Janica mi povedala, že som vyhrala. Som dvojnásobnou olympijskou šampiónkou, čo mi ešte stále celkom nedošlo. Je to výnimočný výsledok," povedala v cieli Dorfmeisterová, ktorá bola vo všetkých medzičasoch vrátane cieľového svahu najrýchlejšia a nedovolila Chorvátke Kosteličovej potešiť sa z piatej zlatej olympijskej medaily. Tridsaťdvaročná rodáčka z Neusiedlu sa zapísala do histórie, keď ako prvá vyhrala na jednej olympiáde obe kĺzavé disciplíny.
Z tria Sloveniek bola najlepšia Soňa Maculová (+5,40), ktorá v 56-člennej konkurencii obsadila 44. miesto. Jana Gantnerová (+5,93) skončila na 48. a Eva Hučková s takmer sedemsekundovou na 50 priečke.
ALPSKÉ LYŽOVANIE
Super G žien:
1. Dorfmeisterová (Rak.) 1:32,47, 2. Kosteličová (Chorv.) +0,27, 3. Meissnitzerová (Rak.) +0,59,... 44. MACULOVÁ +5,40, 48. GANTNEROVÁ +5,93, 50. HUČKOVÁ (všetky SR) +6,86

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.