Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2018, 00:00

Snažím sa, aby si ma tu v Anglicku nechali

Brankár Newcastle United Martin Dúbravka po senzačnom debute v najbohatšej súťaži sveta Premier League pre HN:

Snažím sa, aby si ma tu v Anglicku nechali
Zdroj: TASR/Reuters

V Anglicku ste len desať dní a hneď v prvom zápase ste vychytali víťazstvo nad Manchestrom United. Čo pre vás tento debut snov znamená?
Prežívam radostné pocity, keďže sa vyhralo 1:0 a bol to celkom vydarený debut. Mal som dosť práce, ale atmosféra na štadióne a spoluhráči mi dodávali pocit, že sa to všetko vyvíja správnym smerom.

Napodobnili ste Petra Čecha, ktorý pri prvom dueli za Chelsea tiež vychytal triumf nad rovnakým tímom a tiež sa zápas skončil 1:0. Vedeli ste o tom?
Áno, môj manažér Pavel Zíka mi o tom povedal. Mal dobré pocity z tohto môjho štartu. Asi je to pekná náhoda. Som rád, že som mohol nastúpiť proti Manchestru United, a ešte viac, že sa to skončilo víťaznou premiérou.

Ľudí na ostrovoch ste ohromili výbornou angličtinou a aj vďaka nej ste na trávniku pôsobili, ako by ste v mužstve hrali už mnoho rokov.
Snažil som sa pôsobiť sebavedomým, pokojným dojmom a chcel som byť spoluhráčom nápomocný, keď to bolo potrebné. Som rád, ak som pôsobil skúsene. Ale stále som novým hráčom klubu – spoluhráči sú veľmi fajn, snažia sa so mnou komunikovať. Ja sa pred nimi neskrývam, snažím sa byť aktívny. Verím, že na konci hosťovania si s vedením sadneme a podarí sa z neho urobiť trvalý prestup.

Čo rozhodne o prestupe: musíte odohrať určitý počet zápasov, nesmie klub zostúpiť do druhej ligy?
Tých faktorov je tam určite viacej. Všetko bude závisieť od toho, či sa Newcastle United udrží v tejto sezóne v Premier League. Ja verím v úspešný polrok a že nebudem na ostrovoch len pár mesiacov.

Stihli ste evidovať, že Newcastle sa pred zápasom ocitol medzi trojicou zostupujúcich tímov?
Nesledoval som to detailne. Je dôležité sa pozerať na vlastné výkony a sústrediť sa na seba – neriešiť o

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.