Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2018, 00:00

Top momenty kariéry lúčiacej sa Zuzulovej

Elitná Slovenka sa po 19 sezónach naposledy spustila po svahu v pretekoch Svetového pohára. V slovenskom ľudovom kroji a s úsmevom.

Top momenty kariéry lúčiacej sa Zuzulovej
Zdroj: TASR

Je len málo svetových lyžiarok, ktoré by počas devätnástich sezón nastúpili na štart v takmer piatich stovkách pretekov. A žiadna, ktorá by vyrástla na sídlisku na míle vzdialenom od tradičného lyžiarskeho prostredia. Aj preto je kariéra Veroniky Velez Zuzulovej lyžiarskym unikátom – za takmer dve desaťročia dokázala spolu s otcom trénerom Timotejom Zuzulom vyhrať päťkrát preteky Svetového pohára. A cez víkend sa v nemeckom Ofterschwangu spustila po svahu najprestížnejšieho podujatia v slovenskom ľudovom kroji naposledy. Športový život Velez Zuzulovej okrem úspechov lemovali aj pády, zranenia či spory s vedením lyžiarskej asociácie. Prečítajte si kľúčové momenty v kariére našej najúspešnejšej lyžiarky.

1. Najlepšia sezóna
Faktom je, že medzi slalomárkami sa vo svetovej špičke držala posledných desať rokov. No najlepší ročník zaznamenala v sezóne 2015/2016, keď až do samotného konca bojovala v hre o malý krištáľový glóbus v celkovom hodnotení slalomu. Pri neúčasti zranenej suveré

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.