Štafeta žien opäť sklamala

05.03.2006, 23:00

Majstrovstvá Európy v biatlone mali počas víkendu v nemeckom stredisku Langdorf-Arbersee na programe preteky štafiet, v ktorých malo veľké ambície aj Slovensko. Ženská biatlonová štafeta v zložení Martina Halinárová, Marcela Pavkovčeková, Anna Murínová a Soňa Mihoková však rovnako ako na olympijských hrách v Turíne zlyhala a v konkurencii šestnástich krajín obsadila až dvanáste miesto so stratou 6:10,1 min. na víťazky z Bieloruska. Zverenky reprezentačného trénera Juraja Sanitru museli až 16-krát dobíjať a navyše aj absolvovať dva trestné okruhy -- Pavkovčeková na druhom a Mihoková na štvrtom úseku minuli po jednom terči v stoji. Titul majsteriek Európy patrí Bieloruskám v zložení Jekaterina Ivanovová, Oľga Nazarovová, Ľudmila Ananková, Olena Zubrilovová, strieborné medaily si vybojovali Bulharky a na bronzovej pozícii skončili Nemky.
Oveľa lepšie vystúpenie predviedla mužská štafeta. Kvarteto Marek Matiaško, Miroslav Matiaško +2:28,3 (2), Pavol Hurajt a Dušan Šimočko obsadilo vo včerajších pretekoch v konkurencii 18 kvartet štvrté miesto so stratou 1:08,5 min. na víťazných Bielorusov, na bronz chýbalo slovenským biatlonistom 30,2 sekundy. Slovenskí reprezentanti mali suverénne najlepšiu streľbu, keď nemuseli absolvovať ani jeden trestný okruh a iba štyrikrát dobíjali. Strieborné medaily si v nedeľu vybojovali Ukrajinci a na bronzovej pozícii skončili Nóri.
ME V BIATLONE
Výsledky -- štafeta žien na 4x6 km:
1. Bielorusko (Ivanovová, Nazarovová, Ananková, Zubrilovová) 1:15:43,76 h (1 tr. okruh + 9 dobíjaní), 2. Bulharsko +24,6 s (0+10), 3. Nemecko +38,5 (0+10),... 12. SLOVENSKO (Halinárová, Pavkovčeková, Murínová, Mihoková) +6:10,1 min. (2+16), štafeta mužov na 4x7,5 km: 1. Bielorusko 1:23:21,8 h (1 tr. okruh + 6 dobíjaní), 2. Ukrajina +36,0 s (0+16), 3. Nórsko +38,3 (1+13), 4. SLOVENSKO +1:08,5 min. (0+4)

24. apríl 2024 20:39