Petra Vlhová pokazila druhé kolo v Aare, nepodarí sa jej napodobniť Zuzulovú

17.03.2018, 12:59
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila vo finálovom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare až na 11. mieste.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa nepresadila vo finálovom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare a prišla o šancu na historické méty. Za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou zaostala na 11. mieste 2,64 stotín sekundy.

Už pred súťažou istá úspešná obhajkyňa veľkej i malej trofeje SP slávila svoj 43. triumf kariéry a 32. slalomový, suverénne o 1,58 s pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou a o ďalšiu stotinku pred domácou Fridou Hansdotterovou. Také je aj konečné poradie disciplíny husto naukladaných bránok.

"Dnes som si to chcela užiť, išla som bez tlaku ale s cieľom vyhrať a tak som sa nastavila na štarte. Boli to naozaj nádherné preteky na nádhernom kopci a v príjemnom počasí a to, ako som išla v druhom kole, to bola asi jazda snov," vyznala sa do kamier ORF Shiffrinová.

Naopak, Vlhová po 3. mieste v prvom kole nepodala v tom druhom štandardný výkon. Dvadsaťdvaročná Slovenka, ktorá bola v celkovom poradí slalomu SP dlho na 2. mieste, klesla v konečnom účtovaní zimy na 4. priečku a nepodarilo sa jej to, čo pred ňou dvakrát Veronike Velez-Zuzulovej.

Navyše stratila reálnu šancu byť na pódiu v celkovej klasifikácii seriálu, po sobote sa síce posunula o jednu priečku na 5. miesto, ale v nedeľnom obrovskom slalome na ňu čakal imperatív senzačného víťazstva a prepad vysokej favoritky, Nemky Viktorie Rebensburgovej.

01 - Modified: 2024-04-24 08:38:44 - Feat.: - Title: Legendárny rakúsky lyžiar sa vracia. Pretekať bude za inú krajinu 02 - Modified: 2024-01-26 14:51:54 - Feat.: - Title: Po Vlhovej padla aj Shiffrinová, museli ju previezť do nemocnice. Prvé vyšetrenia priniesli pozitívne správy 03 - Modified: 2023-12-07 11:00:57 - Feat.: - Title: Svetový pohár v Jasnej: Chýba takmer milión od štátu. Rattaj varuje pred "obrovskou hanbou" 04 - Modified: 2023-12-03 20:29:11 - Feat.: - Title: Vlhová neudržala náskok z prvého kola. V obrovskom slalome skončila piata 05 - Modified: 2023-12-02 20:59:58 - Feat.: - Title: Vlhová predviedla fantastické druhé kolo a v obrovskom slalome skončila druhá
24. apríl 2024 23:46