Hossa nasmeroval Atlantu k triumfu

02.01.2006, 23:00

Piati slovenskí hokejisti sa predstavili v troch novoročných zápasoch zámorskej NHL, bodovo sa však presadil iba jeden. Krídelník Atlanty Marián Hossa vsietil prvé dva góly na ľade Washingtonu a pomohol tak Thrashers k výhre 5:2. Po päťzápasovej pauze zapríčinenej zranením kolena sa do zostavy Floridy vrátil Juraj Kolník a spolu s krajanom Jozefom Stümpelom sa radovali z vydretého víťazstva panterov v Buffale 2:1.
Starší zo synov trénera slovenskej reprezentácie Františka Hossu odštartoval Nový rok gólovým uragánom. V 13. minúte duelu s Washingtonom ho pri nájazde ešte vychytal brankár Capitals Olaf Kölzig, no o necelé tri minúty strelou z ľavého kruhu nedal nemeckému veteránovi žiadnu šancu. Na začiatku druhej tretiny udrel Hossa druhýkrát, keď prebral v presilovke pas od ruského spoluhráča a delovkou prestrelil Kölziga. "Je to pre nás ohromné po prehre v Buffale. Presilovky sa nám nedarili tak, ako sme si želali, no dnes večer sme v nich ukázali našu silu," povedal Hossa po stretnutí, v ktorom hráči Atlanty využili tri početné výhody. Teraz chcú Thrashers potvrdiť stúpajúcu formu v domácom súboji proti Ottawe, teda proti klubu, kde slovenský kanonier strávil pred letným trejdom sedem sezón. "Bude to zaujímavý zápas pre mňa i ostatných hráčov. Chcem však zostať sám sebou a hrať rovnako ako v predošlých stretnutiach," dodal Hossa, ktorý zaznamenal druhý dvojgólový zápas v sezóne, naposledy sa mu podarilo dvakrát skórovať 6. decembra pri prehre 3:5 so San Jose. Domácim nestačil ani 24. gól sezóny ruského mladíka Alexandra Ovečkina, ktorým si vlaňajšia draftová jednotka natiahla svoju streleckú sériu už na šesť zápasov.
NHL
Výsledky:
Washington -- Atlanta 2:5 (za hostí Marián HOSSA 2+0), Buffalo -- Florida 1:2, Nashville -- Anaheim 2:4

27. apríl 2024 18:55