Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.02.2007, 00:00

Ďalší čínsky obor v Amerike

Po hviezde NBA a Houstonu Joao Mingovi je Sun Ming Ming druhým čínskym basketbalistom, ktorý bude pôsobiť v americkej basketbalovej súťaži. Do histórie sa zapíše ako najvyšší hráč, aký sa kedy objavil na palubovke NBA.

Po hviezde NBA a Houstonu Joao Mingovi je Sun Ming Ming druhým čínskym basketbalistom, ktorý bude pôsobiť v americkej basketbalovej súťaži. Do histórie sa zapíše ako najvyšší hráč, aký sa kedy objavil na palubovke amerických profesionálnych basketbalových líg. Pivot s úctyhodnou výškou 236 cm v stredu podpísal kontrakt s tímom Americkej basketbalovej asociácie (ABA) Maryland Nighthawks. Cieľom 22-ročného Suna je hrať v budúcnosti v klube elitnej NBA. "Jeho schopnosti budú naháňať súperom strach. Ešte nikdy nebol na basketbalovej scéne hráč s jeho výškou a vekom, ktorý by bol zároveň taký obratný ako on. Má ohromný prehľad," povedal prezident a spolumajiteľ Marylandu Tom Doyle, ktorý však podľa svojich slov nebude rodákovi z Harbinu brániť v ceste do NBA, ak príde zaujímavá ponuka. Sun reprezentoval Čínu v juniorskej kategórii, ale počas draftu NBA 2005 zostal nepovšimnutý pre nedostatok rýchlosti a kondície.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.