Sekera asistoval pri prehre Edmontonu, Winnipeg postúpil do play off

26.03.2018, 08:43
Hokejisti Winnipegu zdolali doma Nashville 5:4 po predĺžení a nájazdoch.

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera zaznamenal v nočnom zápase zámorskej NHL jednu asistenciu, no jeho Edmonton prehral na domácom ľade s Anaheimom 4:5 po predĺžení. Pre tridsaťjedenročného beka to bol druhý bod v druhom stretnutí po návrate na ľad po zranení. Dokopy ich v 32 dueloch prebiehajúcej sezóny nazbieral šesť. Kapitán "olejárov" Connor McDavid dal jeden gól a pridal dve asistencie a s 99 bodmi je na čele produktivity celej NHL štyri body pred Nikitom Kučerovom z Tampy Bay.

Hokejisti Winnipegu zdolali doma Nashville 5:4 po predĺžení a nájazdoch a zaistili si miestenku v play off. Víťazný nájazd premenil Mark Scheifele. Jets si pripísali piate víťazstvo v sérii a v tabuľke Západnej konferencie sa dostali na druhé miesto, päť bodov za vedúcich "predátorov". Slovák Marko Daňo za domácich nenastúpil.

Hráči Pittsburghu Penguins triumfovali v domácom zápase nad Philadelphiou Flyers 5:4 po predĺžení. Bryan Rust strelil víťazný gól v 63. minúte. "Tučniaci" zvíťazili vo všetkých štyroch tohtosezónnych dueloch nad "letcami".

Dallas prehral doma s Vancouverom 1:4 a zaznamenal ôsmu prehru za sebou. Útočník "kosatiek" Daniel Sedin nastúpil na svoj 1300. zápas v NHL. Viac odohratých stretnutí v profilige majú zo švédskych hokejistov iba jeho brat Henrik (1324), Mats Sundin (1346) a Nicklas Lidström (1564).

Brad Marchand z Bostonu strelil v predĺžení svoj piaty víťazný gól v sezóne a zariadil tak triumf "medveďov" 2:1 v Minnesote. Kanadský útočník vyrovnal historický rekord NHL v počte presných zásahov v extračase počas jednej sezóny. "Hrali sme veľmi dobre, často sme mali puk na našich hokejkách. V mužstve máme veľa výborných hokejistov a z ich práce profitujem aj ja," citoval Marchanda portál nhl.com. Zranený kapitán Bostonu Zdeno Chára do zápasu nezasiahol.

NHL - výsledok:
Pittsburgh - Philadelphia 5:4 pp, Dallas - Vancouver 1:4, Winnipeg - Nashville 5:4 pp a sn, Minnesota - Boston 1:2 pp, Edmonton - Anaheim 4:5 pp /SEKERA za hostí 0+1/

01 - Modified: 2024-04-30 14:43:42 - Feat.: - Title: Slovenskí hokejisti do 18 rokov suverénne porazili Nórov 11:1, postupujú do štvrťfinále 02 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS 03 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 04 - Modified: 2024-04-29 04:54:10 - Feat.: - Title: Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers 05 - Modified: 2024-04-29 12:39:19 - Feat.: - Title: Daňo prihral na posledný gól sezóny. Třinec otočil finalovú sériu a oslavuje šiesty titul
01. máj 2024 23:58