Štvrťfinálová dráma pre Nitru

20.03.2006, 23:00

Hokejisti Nitry napokon predsa len potvrdili vo štvrťfinále T-Com extraligy úlohu favorita, keď v siedmom rozhodujúcom zápase so Skalicou zvíťazili na domácom ľade 3:1 a vybojovali si historický postup do semifinále. V semifinále čaká víťaza základnej časti ambiciózna Žilina (prvý zápas 24. marca), druhá semifinálová séria bude východoslovenským derby medzi Košicami a Popradom.
Lepší vstup do zápasu mali domáci hokejisti, ktorí sa v 11. minúte dostali do vedenia po delovke Jozefa Kováčika. Vypredaný nitriansky štadión naďalej hnal svojich miláčikov do útoku a tí sa im odmenili na začiatku druhej tretiny ďalším gólom. Tentoraz dostal puk za Hamerlíkov chrbát Miroslav Kováčik. Skalica však opäť potvrdila, že je bojovným tímom a Liščák strelou ponad Lakosilovu lapačku vrátil hostí do zápasu. Skaličania boli najmä v úvodných minútach tretej tretiny lepším mužstvom, ale niekoľko dobrých príležitostí na vyrovnanie nedokázali využiť. Rozhodujúci okamih zápasu prišiel v 50. minúte. Hamerlík podcenil nenápadné nahodenie Musila a sám si nešťastne vrazil puk do siete. Dvojgólový náskok už zverenci trénera Antonína Stavjaňu dokázali ubrániť a tešili sa z historického postupu.