Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2018, 00:00

Zastavte ho, ak to dokážete!

Liverpool mieri po 11 rokoch do finále Ligy majstrov a ďakuje za to úžasnému Egypťanovi Salahovi.

Zastavte ho, ak to dokážete!
Zdroj: Reuters

To video je na YouTube vyše tri roky. Trvá šesť sekúnd a v jeho názve čítate: „Najhoršia strela! Mohamed Salah – to nie je futbalista.“ Dnes to znie ako vtip, ale vtedy? Kučeravý Egypťan sa v Chelsea trápil, nie a nie si zvyknúť na futbal v Anglicku. A tých šesť sekúnd bolo symbolických: na konci októbra 2014, počas zápasu Ligového pohára proti slabému Shrewsbury, si zbehne z pravého krídla, pripraví si loptu na ľavačku, mohutne napriahne... A lopta skončí úplne na opačnej strane. V aute! Autor ešte do videa sarkasticky pridal bránku, ktorú posúval podľa letu lopty.

Chcel, aby balón predsa len zapadol do siete, lebo inak sa Salah trafiť nemôže. Ak ste v utorok večer sledovali semifinále Ligy majstrov, tak ste videli rovnakého muža, rovnakú streleckú situáciu a úplne inú pointu. Salah, aktuálne nepolapiteľný útočník Liverpoolu, si znovu naviedol loptu na ľavačku a zacielil dokonale. Zatiaľ čo rímsky brankár Alisson plachtil vzduchom, lopta ťukla do brvna a skončila v šibenici. „Geniálna strela,“ vydýchol si liverpoolsky tréner Jürgen

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.