Lionel MessiReuters

Messi strelil hetrik, Barcelona získala ligový titul

29.04.2018, 22:35
Zverenci trénera Ernesta Valverdeho majú po 34 odohratých zápasoch nedostihnuteľný náskok 11 bodov na druhé Atletico Madrid, ktorému už zostáv odohrať iba tri zápasy.

Futbalisti FC Barcelona získali v nedeľu už 25. majstrovský titul v klubovej histórii a tešia sa aj z prestížneho double.

V 35. kole La Ligy vyhrali na pôde Deportiva La Coruňa 4:2 a v doterajšom priebehu ligového ročníka ešte ani raz neprehrali. Kataláncom zaistil hetrikom majstrovské oslavy v predstihu argentínsky útočník Lionel Messi. Na tróne pre majstra La Ligy FCB strieda Real Madrid.

Tretí Real Madrid už tiež nemôže rivala predbehnúť, keďže z 34 duelov získal 71 bodov.

Barcelončania vedeli, že im v La Coruni stačí bod a nič nenechali na náhodu.

Skóre otvoril už v 7. minúte Coutinho a po prihrávke od Luisa Suareza v 38. minúte zvýšil Lionel Messi na 2:0. Domáci ešte úporne bojovali o teoretickú nádej na záchranu, v 40. minúte znížil Lucas Perez a v druhom polčase vyrovnal turecký stredopoliar Emre Colak. No ani to domácim k záchrane nestačilo.

Zaúradoval totiž Messi, ktorý strelil ešte dva góly a hetrikom "vybavil" katalánske oslavy. Barcelona má na konte 26 výhier, 8 remíz a 86 bodov.

Futbalisti Getafe remizovali v úvodnom nedeľňajšom zápase doma s Gironou 1:1.

Hráči Atletica Madrid vyhrali na ihrisku Alavesu 1:0, postaral sa o to gólom z penalty v 78. minúte Francúz Kevin Gameiro. Ešte pred ním penaltu nepremenil spoluhráč Fernando Torres v 71. minúte. Výber Diega Simeoneho má na druhom mieste tabuľky stratu na lídra FC Barcelona nedostihnuteľných 11 bodov a FCB má o ešte o zápas menej.

La Liga - 35. kolo:
FC Getafe - FC Girona 1:1 (1:1)
Góly: 18. Diedhiou - 45. Stuani (z 11 m), ČK: 43. Suarez (Getafe)

CD Alaves - Atletico Madrid 0:1 (0:0)
Gól: 78. Gameiro (z 11 m), ČK: 90.+5 Correa (Atletico)

FC Valencia - SD Eibar 0:0

Deportivo La Coruňa - FC Barcelona 2:4 (1:2)
Góly: 40. Perez, 64. Colak - 38., 82. a 85. Messi, 7. Coutinho,

01 - Modified: 2024-03-12 12:50:50 - Feat.: - Title: Tréner Barcelony chváli Lobotku. Je to rozdielový hráč, rád by som ho videl v našom tíme, tvrdí Xavi 02 - Modified: 2024-02-22 14:47:01 - Feat.: - Title: Doplatí na to naša repre? Odborník tlmí skepsu týkajúcu sa Calzonovej dvojúlohy: Kouč ihneď vyslal silný odkaz 03 - Modified: 2024-01-28 08:46:51 - Feat.: - Title: Tréner Xavi po sezóne skončí v FC Barcelona. Je to hrozné pre duševné zdravie, tvrdí 04 - Modified: 2023-03-10 17:16:08 - Feat.: - Title: Španielska prokuratúra obvinila FC Barcelona z korupcie. Stíhaní budú aj dvaja bývalí prezidenti klubu 05 - Modified: 2023-02-16 16:02:22 - Feat.: - Title: Podivné platby za 1,4 milióna eur strašia Barcu. Katalánsky obor čelí podozreniu z ovplyvňovania rozhodcov
19. apríl 2024 11:27