Zdeno CharaTASR/AP

Chárov Boston podľahol Tampe, slovenský obranca s pluskou

01.05.2018, 07:30
Vegas Golden Knights v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom zvíťazili na ľade San Jose Sharks.

Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili v druhom zápase semifinále play off Východnej konferencie zámorskej NHL nad Bostonom Bruins 4:2 a vyrovnali stav série na 1:1. Kanadský center "bleskov" Brayden Point zaznamenal gól a tri asistencie. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára si pripísal na konto plusový bod.

Vegas Golden Knights v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom zvíťazili v treťom dueli play off Západnej konferencie na ľade San Jose Sharks 4:3 po predĺžení a v sérii sa ujali vedenia 2:1. O triumfe "zlatých rytierov", ktorí v tretej tretine prišli o náskok 3:1, rozhodol v 69. minúte švédsky krídelník William Karlsson.

sumáre 2. kola play off NHL
semifinále Východnej konferencie - 2. zápas:
TAMPA BAY LIGHTNING - BOSTON BRUINS 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Góly: 12. Gourde (Point, Sergačov), 31. Johnson (Point, Palát), 55. Palát (Point), 60. Point (Hedman) – 19. McAvoy (Bergeron, Marchand), 56. Krug (Pastrňák, Marchand). Brankári: Vasilevskij - Rask, strely na bránku: 31:20, 19.092 divákov.
/stav série: 1:1/

semifinále Západnej konferencie - 3. zápas:
SAN JOSE SHARKS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 3:4 pp (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)
Góly: 27. Meier (Tierney, Bödker), 48. Kane, 59. Hertl (Braun, Labanc) – 30. Miller (Neal, Perron), 34. Marchessault (Tuch, Smith), 35. Smith (Karlsson, Marchessault), 69. Karlsson (Neal, Marchessault). Brankári: Jones - Fleury, strely na bránku: 42:33, 17.562 divákov.
/stav série: 1:2/

Slováci v akcii:
Zdeno Chára (Boston) 25:33 0 0 0 +1 1 0
Tomáš Tatar (Vegas) 12:57 0 0 0 0 1 0
/minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát
19. apríl 2024 17:59