Bohumilov zápisník: Slováci zostali bez šance. Čo je veľa, to je veľa

06.05.2018, 19:43
Sledovali ste online prenos z druhého zápasu Slovákov na svetovom šampionáte z pera Denisa Bohumila Schvarcza.

Bohumilov zápisník: Slovensko - Švajčiarsko 22:29 Vidíme sa v utorok Dovi, dopo.  22:29 Najbližší zápas odohrá Slovensko v utorok Na rade sú slabší súperi, Rakúsko a Francúzsko.  22:28 Koniec, Slovensko 0, Švajčiarsko 2 Výstižné, že aj keď sme sa do poslednej chvíle snažili, bolo to skôr platonické. Hokejový večer sa dnes nepodaril.  22:27 Minúta do konca Toho dnešného trápenia.  22:26 Ešte aj Čiliak padol cestou na striedačku Čo je veľa, to je veľa.  22:25 Hráme bez brankára Nepomáha.  22:25 Čiliak mal šťastie Teč Niederreitera skončil na pravej tyčke. Aj tak je už vlastne rozhodnuté, za dve a pol minúty dať dva góly sa zdá byť nemožné.  22:20 Bondra v šanci Ani Dávid neprestrelil Berru.  22:18 55. minúta a stále nič Nedarí sa, nedarí.  22:13 Čaká sa, či sa Slovákom podarí dať gól Alebo sa to už len dohrá, Švajčiari nerobia nič navyše. Na ľad padla česká vlajka. To je čo za provokácia?  22:08 Najrýchlejšie plynie čas v poslednej tretine Teda, len keď prehrávame ako dnes. Už iba 12 minút a stále potrebujme dva góly aj na remízu.  22:03 Tlačíme, tlačíme A gól stále nikde. 22:01 Marcel Haščák sa znova potkol na ľade Škoda, že bol v nájazde z krídla. V opakovanom zábere sa Buc snažil puk kopnúť do bránky. Chlapci, materiálu do silvestrovského zostrihu už je dosť, treba góly dávať.  21:59 Berra chybuje za bránkou Krištof mu zobral puk, ale bol v útočnom pásme ako Columbus v Amerike. Prvý a jediný.  21:55 Kontrolná otázka Koľkí ste už našich odpísali?  21:54 Hráme tretiu tretinu Pavol Gašpar očakáva radikálnu zmenu, radi by sme aj my len nevieme na základe čoho by sme sa jej aj mohli dočkať.  21:54 Od konca štúdia som napočítal deväť rôznych reklám a sponzorských odkacov. No nehovorím?  21:50 Valabíkovi chýbajú sily, Tóthovi emócie Reklamy nedali priestor na viac názorov a analýz.  21:38 Koniec druhej tretiny Po 40 minútach prehrávame 0:2.  21:35 Marcel Haščák sa potkol na ľade Vyrobil záber pre seriál "Hokej s úsmevom," ktorý vypĺňa čas medzi zápasmi počas štúdií.  21:33 Skalický do lapačky Berrovej Aj štvrtý útok sa snaží. Cingeľ by mal odčiniť včerajšie faux-pas. Viacerí fanúšikovia sa po ňom údajne nacingaľi.  21:31 Nagyova superšanca Tic-tac-toe na Nagya, ale Laco neprekonal Berru. Mali sme gól na palici, povedal by Jožko Golonka. 21:30 Hasiaci prístroj na ľade Problém s ľadom pred švajčiarskou bránkou riešia ľadári hasiacim prístrojom. Hasiť ľad, to som ešte nevidel.  21:28 Oddychový čas Švajčiarov Asi si veria, že ho na konci nebudú potrebovať.  21:26 Naši oplácajú Rovnako bez efektu. Teda aspoň gólového.  21:26 Švajčiari pritlačili Zápas je v druhej polovici a zatiaľ výsledok zodpovedá jeho priebehu.  21:20 Presilovka ako celý doterajší priebeh Čiže bez šance. 21:17 Pre zmenu presilovka pre Slovensko Lenže v poslednej takej sme dostali gól.  21:14 Ako prví sa po šoku z druhého gólu otriasli diváci. Po ubránenom oslabení povzbudzujú. Hovorí sa, že kto nevyužije 5 na 3 nezaslúži si vyhrať hokejový zápas. Len kto dá tie tri potrebné slovenské góly?  21:13 Už sme štyria Čiliak si zachytal 21:11 Čajkovský si prisadne Podrazil Švajčiara a takmer minútku sa budú traja naši snažiť ubrániť piatich.  21:10 Sedí Feherváry Držal protivníka.  21:09 Skoro 0:3 Helvéti mali šance, aj dali gól ale neuznali ho. Hrali 6 na 5 pri avizovanom vylúčení. Ideme do oslabenia.  21:09 Skoro 0:3 Helvéti mali šance, aj dali gól ale neuznali ho. Hrali 6 na 5 pri avizovanom vylúčení. Ideme do oslabenia.  21:04 0:2 22 sekúnd, chyba v obrannej tretine a zabudnutý Muller pred Čiliakom nezaváhal. Takto sme si to nepredstavovali.  21:04 V druhej tretine naši sprava doľava Švajčiari oproti.  21:03 Hokej má toľko sponzorov, že sa čudujem že stihli odvysielať pár minút štúdia s elektronickou ceruzkou. Skúsim ich v ďalšej prestávke spočítať.  21:00 Ešte klobásky a pokračujeme Prestávka sa končí reklamnou prestávkou.  20:56 Boris Valábik detailne rozoberá gól Dúfam, že všetci videoanalytici, ktorí to robili doteraz, si robia podrobné poznámky. Na toto sa dá pozerať aj to počúvať.  20:48 Po prvej tretine 0:1 Pár sekúnd pred koncom tretiny sme aj mali šancu, no nie sme Česi tak sme gól nedali.  20:47 Svitana vybojoval faul Presilovku budeme hrať na začiatku druhej tretiny. Z prvej zostávajú už len sekundy.  20:46 Jánošík na zboji Slovenský obranca sa snažil strčiť hokejku do prihrávky Mikúša, nevyrovnal.  20:45 Niederrieter s Untersanderom kombinovali, puk im zobral Buc. Sme ubránili.  20:43 Oslabenie Rozhodca s číslom 6 zdvihol šesť prstov a vylučuje jedného z našich. Komentátori sa sťažujú, že to bolo prísne. Nepísal som len teraz o švajčiarskej diplomacii?  20:41 Kukan vyhodil puk do hľadiska, chceli sme vylúčenie Švajčiari vylobovali namiesto toho buly v prostrednej tretine. Vždy boli dobrí na diplomatickom poli. Aj náš Kukan bol tiež diplomat.  20:39 Prvý útok sa snaží vyrovnať Gól chcú hlasno aj diváci na štadióne, Švajčiarsky brankár Berra nie a nie jeden puk za seba pustiť.  20:36 Reklamná prestávka Dúfam, že o rok keď budú MS u nás vyberieme lepších maskotov, ako trojhlavých superhrdinov. Sú strašidelní a smiešni zároveň.  20:33 0:1, tečovaná strela od modrej čiary skončila sa Čiliakom Podobný gól sme strelili včera my Čechom, akurát sme hrali v presilovke.  20:27 Jurčova šanca Krištof nahodil, Jurčo predbehol súpera ale bol už príliš blízko pri brankárovi aby zvládol manéver a strelil gól. Síce z ničoho nič, ale konečne modrí v útoku.  20:24 Počujeme divákov, kričia Slovensko, Slovensko.  20:23 Strely zatiaľ 2:7 20:22 Veľké šance Švajčiarov V prvých piatich minútach sú lepší ako my. Majú viac striel a nebezpečnejšie šance. Veď mali o osem hodín viac na oddych. Budeme to počúvať celý večer.  20:19 Vymenili sme si šance, brankári držia nuly. Čiliak mal ale náročnejšie zákroky.  20:18 Niederreiter zaútočil a Švajčiari mali šancu. Najlepší hráč súpera má príliš dlhé meno, budem mu musieť vymyslieť skratku. Kto má zakaždým písať toľko písmenok? 20:17 Rozhodcovia v klobúkoch Hlavní rozhodcovia majú špeciálne prilby so zabudovanými kamerami, vyzerajú z diaľky ako keby mali klobúky.  20:16 Hráme! Stihli sme už aj prvý ofsajd.  20:14 Pískajú Kanaďan a Čech Na čiarach Švéd a Rus 20:11 Prečo je dnešný zápas dôležitý? Z dvojice Švajčiarsko - Slovensko postúpi do štvrťfinále iba jeden. To hádam hovorí za všetko. Rusi, Česi aj Švédi vyzerajú hokejovo na turnaji na inej úrovni.  20:09 Naši dnes v modrom Biele dresy asi nestihli uschnúť, Slováci dnes vykorčuľujú v modrých dresoch. Švajčiari budú v bielom. Zebry, čiže rozhodcovia, opäť v pruhovanom.  20:06 S mikrofónom dnes duo Gašpar - Pardavý Rasťo Staňa má na dnešný večer voľno. Nebude "momentum", obľúbený pojem bývalého košického brankára.  20:04 Osem hodín Osem hodín, ktoré majú Švajčiari navyše na regeneráciu, je dosť. Boris Valábik je hosťom v štúdiu a hovorí z vlastnej skúsenosti že by náš súper mal byť lepšie zregenerovaný. Ešte, že je úvod turnaja a nejaké sily snáď hokejisti majú.  20:02 Na úvod televízneho prenosu ideme jatriť rany zo včerajška. Zostrih gólov bol krásny až na posledné dva.  19:55 Ešte 20 minút Góly-body-sekundy sa už skončili, v televízii ešte rýchlo povedia, že aj zajtra bude tak pekne ako bolo dnes.  19:17 Dnes na MS Dnes na MS absolvovali Rusi a Kanaďania povinné rozkorčuľovanie v dresoch, po ktorom im obom zahrali hymny. Jedni dali desiatku Kórejčanom, druhí osmičku Rakúšanom. Česi znova chceli vyrovnať v posledných sekundách, Švédi ale tesnú výhru na rozdiel od našich udržali. A Nemci majú nakročené na najväčšie sklamanie turnaja. Prehrali aj druhý zápas, po Dánoch ich v nájazdoch (zaslúžene) premohli aj Nóri.  19:06 Tá istá zostava Podľa predzápasových informácií zozbieraných na twittri nastúpia naši v presne takej istej zostave ako v prvom zápase na turnaji.  19:06 Hodina do zápasu Dobrý večer, aj dnes budeme spoločne sledovať hokej z Dánska. Slováci sa pokúsia zabudnúť na nešťastný koniec zápasu proti Čechom zo včerajšieho večera a poraziť Švajčiarov.

01 - Modified: 2019-05-25 17:36:08 - Feat.: - Title: Ďalší hokejový šampionát bez novej haly nebude. Šéf hokeja chce štadión na strednom Slovensku 02 - Modified: 2019-05-03 11:04:50 - Feat.: - Title: Hokej ako naša „národná choroba“ si vyžaduje seriózny prístup, vraví tímlíder RTVS pre priame prenosy Pavol Gašpar 03 - Modified: 2018-05-21 08:21:34 - Feat.: - Title: Ohlasy médií na hokejové finále: Zase Švédi a zase na nájazdy 04 - Modified: 2018-05-20 21:55:38 - Feat.: - Title: V napínavom finálovom zápase Švédi víťazne, obhájili titul majstra sveta 05 - Modified: 2018-05-20 16:14:03 - Feat.: - Title: V zámorskom derby o bronz nakoniec vyhrali Američania
20. apríl 2024 00:19