Craig RamsayReuters

Švajčiari zatiahli roletu. A vyzliekli nás "donaha"

06.05.2018, 22:56
Ak sme si po prvom zápase - a zisku bodu proti Česku - mysleli, že postup do štvrťfinále majstrovstiev sveta nemusí byť v tomto roku utópiou, v súboji so Švajčiarskom prišlo tvrdé vytriezvenie.

Podobne ako v sobotu aj teraz Slováci „prespali“ vstup do stretnutia, za nabudeným súperom zaostávali vo všetkých herných činnostiach.

​Najviditeľnejší rozdiel bol pritom v rýchlosti, presnosti prihrávok a šikovnosti pretlačiť puk do útočného pásma. Výsledkom tejto hernej nemohúcnosti bol síce šťastný, ale pekný „teč“ z hokejky Tristana Scherweya. Kľúčový moment prišiel na začiatku druhej tretiny.

Po prestávke mali Slováci výhodu presilovej hry. No namiesto túžobne očakávaného vyrovnania prišiel gól v oslabení. A od stavu 0:2 sa naplno ukázala najväčšia slabina reprezentácie, o ktorej vedel realizačný tím aj fanúšikovia. Tou je ofenzíva, chýbajúci kanonier prípadne líder.

Jednoducho hráč, ktorý by sa aktivitou, šarvátkou alebo nejakou provokáciou snažil vykoľajiť bezchybne pracujúce mužstvo Švajčiarska. Zo strany našich útočníkov bolo v zápase pár zábleskov – po góle volala najmä príležitosť Ladislava Nagya z konca druhej tretiny, za zmienku ešte stojí jeden tečovaný puk z hokejky Tomáša Jurča. No švajčiarsky gólman Reto Berra „zatiahol roletu“ a pred ním hrajúci pozorní „helvéti“ našim nič nedovolili.

Aj záverečná hra národného tímu v hre bez brankára pôsobila bezradne, žiadny slovenský tlak neprišiel. Po dvoch dueloch a zisku jediného bodu sa tak štvrťfinálové brehy vzďaľujú.

A či budú MS v Dánsku ďalším príbehom o trápení slovenského hokeja, alebo sa dočkáme aj nejakej radosti zistíme už v utorok. Slovensko čaká azda najslabší výber našej základnej skupiny z Rakúska.

01 - Modified: 2019-05-25 17:36:08 - Feat.: - Title: Ďalší hokejový šampionát bez novej haly nebude. Šéf hokeja chce štadión na strednom Slovensku 02 - Modified: 2019-05-03 11:04:50 - Feat.: - Title: Hokej ako naša „národná choroba“ si vyžaduje seriózny prístup, vraví tímlíder RTVS pre priame prenosy Pavol Gašpar 03 - Modified: 2018-05-21 08:21:34 - Feat.: - Title: Ohlasy médií na hokejové finále: Zase Švédi a zase na nájazdy 04 - Modified: 2018-05-20 21:55:38 - Feat.: - Title: V napínavom finálovom zápase Švédi víťazne, obhájili titul majstra sveta 05 - Modified: 2018-05-20 16:14:03 - Feat.: - Title: V zámorskom derby o bronz nakoniec vyhrali Američania
27. apríl 2024 06:33