Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2018, 22:48

Dominika Cibulková zmenila trvalé bydlisko. Rozhodla sa pre Dubaj

V Dubaji som našla miesto, ktoré mi poskytuje komplexné tréningové možnosti a špičkovú lekársku starostlivosť, hovorí Cibulková.

Dominika Cibulková s trofejou
Zdroj: TASR/AP

V minulosti podobný krok zvolili viacerí slovenskí športovci, napríklad tenisti Dominik Hrbatý a Daniela Hantuchová či cyklista Peter Sagan. Išlo najmä o daňové výhody.

Cibulková sa s myšlienkou zmeny trvalého pobytu pohrávala už dávnejšie. "Teraz nad zmenou vážne rozmýšľam. Nechcem hovoriť presné čísla, ale budú mi vychádzať strašne vysoké odvody na zdravotné a sociálne poistenie. Najradšej by som mala trvalý pobyt na Slovensku, ale za týchto podmienok musím rozmýšľať aj nad alternatívou.”  uviedla Cibulková v júli 2017 pre printové vydanie magazínu Forbes.

Najväčšie víťazstvo Dominky Cibulkovej. Triumf na turnaji majsteriek v Singapure 2016:

Tentokrát sa už rozhodla definitívne a vybrala si Dubaj. "Ako tenistka som takmer počas celého roku mimo Slovenska, či už na turnajoch alebo počas prípravy. V Dubaji som našla miesto, ktoré mi poskytuje komplexné tréningové možnosti a predovšetkým špičkovú lekársku starostlivosť, ktorá je vzhľadom ma moju športovú kariéru i profesný vek najdôležitejšia," ozrejmila pre športky.sk rodáčka z Bratislavy.

Na Slovensko však nezanevrie a svoju vlasť bude reprezentovať aj naďalej. "Zmenila som len trvalé bydlisko. Navždy ostanem Slovenkou, ktorá reprezentuje túto krajinu," dodala Cibulková. Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.