Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2018, 22:48

Dominika Cibulková zmenila trvalé bydlisko. Rozhodla sa pre Dubaj

V Dubaji som našla miesto, ktoré mi poskytuje komplexné tréningové možnosti a špičkovú lekársku starostlivosť, hovorí Cibulková.

Dominika Cibulková s trofejou
Zdroj: TASR/AP

V minulosti podobný krok zvolili viacerí slovenskí športovci, napríklad tenisti Dominik Hrbatý a Daniela Hantuchová či cyklista Peter Sagan. Išlo najmä o daňové výhody.

Cibulková sa s myšlienkou zmeny trvalého pobytu pohrávala už dávnejšie. "Teraz nad zmenou vážne rozmýšľam. Nechcem hovoriť presné čísla, ale budú mi vychádzať strašne vysoké odvody na zdravotné a sociálne poistenie. Najradšej by som mala trvalý pobyt na Slovensku, ale za týchto podmienok musím rozmýšľať aj nad alternatívou.”  uviedla Cibulková v júli 2017 pre printové vydanie magazínu Forbes.

Najväčšie víťazstvo Dominky Cibulkovej. Triumf na turnaji majsteriek v Singapure 2016:

Tentokrát sa už rozhodla definitívne a vybrala si Dubaj. "Ako tenistka som takmer počas celého roku mimo Slovenska, či už na turnajoch alebo počas prípravy. V Dubaji som našla miesto, ktoré mi poskytuje komplexné tréningové možnosti a predovšetkým špičkovú lekársku starostlivosť, ktorá je vzhľadom ma moju športovú kariéru i profesný vek najdôležitejšia," ozrejmila pre športky.sk rodáčka z Bratislavy.

Na Slovensko však nezanevrie a svoju vlasť bude reprezentovať aj naďalej. "Zmenila som len trvalé bydlisko. Navždy ostanem Slovenkou, ktorá reprezentuje túto krajinu," dodala Cibulková. Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.