TASR/Martin Baumann

Bohumilov zápisník: Nebolo to ľahké, ale výhra sa počíta

08.05.2018, 16:10
Sledovali ste online prenos z tretieho zápasu Slovákov na svetovom šampionáte z pera Denisa Bohumila Schvarcza.

Bohumilov zápisník: Rakúsko - Slovensko 18:33 Týmto chcem ukončiť dnešné vysielanie Verím, že ste si zápas užili, veď sme po dvoch rokoch vyhrali na MS v riadnom hracom čase. Snáď na ďalšiu takú výhru nebudeme musieť čakať dva roky, ale len dva dni. Vo štvrtok korčuľujeme proti Francúzom. Dovtedy dovi, dopo.  18:32 Nebolo to ľahké, ale výhra sa počíta Boli sme lepší, hoci sme sa museli o výhru strachovať do úplného konca. Tri body sú tri body, tie sú dnes dôležité.  18:30 Koniec, Slovensko 4, Rakúsko 2 Tri body sú naše. 18:30 Tridsať sekúnd do konca Tento zápas už neprehráme.  18:30 Gól, 4:2 Tretí pokus (Bondra ani Krištof nedali), Krištofovo nahodenie dorazil pred Jurčom rakúsky obranca.  18:27 Aj oddychový čas si zobrali. Hrá im k tomu DJ Otzi, národný hrdina krajiny Mozarta.  18:27 Power play Rakúska No schválne, budeme strieľať na bránku, alebo len vyhadzovať a zbierať sekundy?  18:25 Rakúšania tlačia Priatelia, máme tu nefalšovanú drámu. Jedna šanca strieda druhú. Ešte 109 sekúnd a inherentná esencia výhry bude naša.  18:24 Rybár chytil šancu Mohlo byť zle - nedobre. Ale zatiaľ nie je.  18:23 Radšej. Ešte. Nebrániť Päť minút do konca je príliš veľa. Aj desať sekúnd bolo v sobotu.  18:21 Krištof leží na ľade a ťažko sa zdvíha O centra prvého útoku nechceme prísť. Nevyzerá to ani na vylúčenie, rakúskeho kapitána na striedačke masírujú. Len sa zrazili v strede ihriska, Krištof dostal náraz do hlavy. Vyzerá, že bude v poriadku. To je dobre.  18:19 Bakoš so Spannringom si vymieňajú slovíčka Alebo recepty na viedeňský rezeň.  18:16 Ani ďalšia presilovka nevyzerá dobre Slováci majú ako keby čoraz silnejšie zviazané korčule. Graňák mal dobrú strelu, ale brankár Rakúska vytiahol klasický semafor.  18:13 Ďalšia presilovka A pred ňou reklamná prestávka. Snáď chlapci pri inštruktáži trénerov nemyslia na kotlíkový guláš.  18:11 Napätie v hale aj pri televízoroch rastie Ešte desať minút to chceme vydržať. A udržať.  18:09 Bakoš v šanci Netrafil. Forčekovať je lepšie, ako čakať čo vymyslia v našej tretine súperi. Dokázali Haščák s Hovorkom. Škoda dobrej šance.  18:07 Bola to rýchla presilovka Ale nie preto, žeby sme skórovali. Znova sa nepodarilo. Zvrháva sa zápas, ktorý sme mali jasne v rukách ešte pred pár desiatkami minút.  18:02 Nagy získal aspoň faul Keď už nevie dnes dať gól, vybojoval presilovku.  17:59 3:2 Schneider znižuje Feherváry stratil hokejku a Rybár našiel puk až v sieti.  17:58 Hráme tretiu tretinu Pozoruhodné je, že dnes sa zatiaľ nikto nesťažoval na zlý ľad ani na chýbajúce sily. Ale ešte nie je koniec zápasu. 17:56 Vybrané vtipy z internetu "Ak dá Jaroš ešte jeden gól, odpustím mu aj to Spievankovo, či čo to robí." "Tak, a teraz nám zavrú hranice. Spokojní?"  17:50 Rybár si polepšil Po aktivite potomkov DJ Otziho má náš brankár už 92,31% úspešnosť zásahov. Heeeeeeej, bejby! Uuu. Aaa.  17:45 Po dvoch tretinách vyhrávame o dva góly Dve Feherváryho prihrávky a góly hráčov na J vypracovali náskok v prostrednej časti hry. Verme, že rozhodujúci.  17:41 Na záver tretiny nás Rakúšania klepú ako rezne Korenie hokeja ich snahe ale našťastie chýba.  17:36 Šanca Rakúšanov Aj hriešnik Rauchenwald chcel napraviť svoj prehrešok. Bol sám pred brankárom, Rybárova vyrážačka bola proti.  17:32 Patrik Rybár nemá ani po rakúskej presilovke desať zákrokov v dnešnom zápase. Slováci už zapísali 20 pokusov.  17:29 Bránime sa v pohode Rakúšania stále nič nevymysleli, prvá polovica oslabenia ani oslabenie nepripomínalo.  17:26 Krištof si pôjde oddýchnuť na trestnú Raffla mal príliš dlho vo vrúcnom objatí pri mantineli.  17:24 Polovica zápasu za nami Skóre zodpovedá priebehu hry.  17:21 3:1 Jaroš Budeme telefonovať, ale puk sme všetci videli za čiarou. Lacný gól, ale platí rovnako ako najkrajšia kombinácia do prázdnej bránky.  17:19 Rakúšania na návšteve Rybár pochytal dve strely, aspoň si zlepší štatistiky. Oni strieľajú málo.  17:17 Asi ju nevyužijeme Nie, žeby hráči v bielom nemali šance alebo puk v útočnej tretine, niečo tomu chýbalo.  17:15 Svitana dostal hokejkou do tváre Ideme hrať presilovku. Dve minúty za vysokú hokejku dostal Rauchenwald. Rauchen je fajčiť, Wald je les. Aspoň myslím.  17:09 Jurčo gól, 2:1 Hriešnik Jurčo sa vrátil z trestnej lavice, prebral tandem od Nagya a povedal si o pochvalu pri návrate na striedačku. Mieril na brankárovu fľašku na hornej sieťke. Krásnu prihrávku cez celé ihrisko má aj mladý Feherváry.  17:07 Hovorka je aktívny Košický útočník si oddýchol cez víkend na tribúne a dnes patrí k najaktívnejším korčuliarom.  17:06 Hráme druhú tretinu Štyria proti štyrom, Slováci v bielom zľava doprava, červení Rakúšania opačným smerom.  16:58 Jurčo zrušil presilovku Podľa online údajov vylúčili rozhodcovia len útočníka Chicaga, ktorý stratil pred koncom tretiny nervy. Tipujem, že ho tréner Ramsay, GM Miro Šatan, komentátori ani fanúšikujúci ľud nepochvália.  16:50 Rakúšania môžu ďakovať faktu že hrajú proti Slovákom, že po prvej tretine neprehávajú o dva góly. Nehrajú nič.  16:49 1:1 po prvej tretine Jurčo oplatil faul pred bránku ukážkovou hrubosťou, verme že nebude jediný čo pôjde na hanbu.  16:48 Bondra si vypýtal faul Skoro celú ju odohráme v druhej tretine. Tesne predtým nám mohli odpískať šesť hráčov na ľade. Chvalabohu a žiaľbohu pre Rakúšanov neodpískali.  16:47 Minúta do konca prvej tretiny Prvá časť zápasu ubehla voľajako prirýchlo. Je to možno spôsobené tým, že Slováci rýchlejšie korčuľujú. Laco Nagy mal medzitým štvrtú gólovku. Znova nedal.  16:45 Strely 9:4 Šance Slovákov pribúdajú a rastú zároveň.  16:38 Hundertpfund, Rauchenwald, Starkbaum, Unterweger, Viveiros, podľa mňa je rakúska zostava rovnako smiešna ako česká. Akurát nerozumieme tak dobre po rakúsky.  16:33 Šance na oboch stranách Ďaloga mal výbornú pozíciu, no rakúsky brankár vykopol betónom do brejku svojich. Prečíslenie zastavil až istý Rybár. Istý v zmysle muž na svojom mieste.  16:30 Niekto to napísať musí Zatiaľ sme lepší. Rakúšania okrem náhodného gólu nič neukázali, naši už mali niekoľko dobrých šancí.  16:28 Mimo zostavy dnes Skalický a Mikúš Dvaja hráči, ktorí hrali veľkú časť sezóny za Slovan Bratislava. Náhoda?!  16:24 Klub 27 Marcel Haščák sa zapísal do Klubu 27, v ktorom sú hráči ktorí strelili prvý gól na MS vo svojom zápase číslo 27. Mená ostatných členov nepoznáme, možno je v ňom sám.  16:23 1:1 Marcel Haščák Brejk dvoch na jedného zakončil Haščák vyrovnávajúcim gólom. Švihom švihol puk nad lapačku brankárovi. Prihrával novic Hovorka. Ani to dlho netrvalo.  16:19 Puk trafil čepeľ hokejky, vnútornú stranu Sekerovho stehna a preplachtil ponad Rybárovu lapačku. Zostáva 58 minút na otočku. 16:18 0:1, Sekera tečoval puk do nesprávnej bránky Kapitán trafil puk pred Rybárom a prehrávame. Ani dve minúty sme neubránili bezgólovú remízu.  16:16 Hráme! V prvej minúta museli ísť do kolien obaja brankári. Za nás bude dnes loviť puky Rybár. Azda nie zo siete.  16:16 Rakúsky kapitán sa volá Hunderpfundt. Asi preto, že má najdlhšie meno, čo sa takmer nezmestilo na dres.  16:14 Slováci v bielych dresoch Rakúšania v červenom. Zebry v pruhovanom.  16:13 Deň víťazstva Naposledy sme vyhrali za 3 body na Deň víťazstva presne pred dvoma rokmi. Ak sa podarí aj dnes, mohli by sme tento deň pomaly vyhlásiť za pamätný a vyhlásiť štátny sviatok. Vlastne, nechajte tak.  16:08 Ukážme si zápasy, ktoré sme s Rakúšanmi prehrali Nerozumiem, prečo sa pripravujeme negativizmom? Radšej by som videl zápasy keď sme susedom z Viedne nakladali sedem-osem gólov.  16:07 V hale s mikrofónmi Gašpar - Pardavý Komentuje duo zo zápasu so Švajčiarmi.  16:05 Zmeny v zostavách Slovensko dnes nastúpi s novým brankárom (Rybár), do hry zasiahnu aj Grman, Hovorka a Kudrna.  V štúdiu RTVS vymenil ceruzkového analytika Igora Tótha Edo Hartmann. Možno to súvisí s výmenou názorov s Borisom Valábikom po zápase so Švajčiarmi. Alebo aj nie.  15:54 Štrnásť zápasov bez trojbodového víťazstva Šnúra štrnástich zápasov bez trojbodovej výhry je pridlhá. Podobne hrozivá je séria ôsmich prehier v jednom rade.  15:52 Zaujímavý fakt na úvod Slovensko ťahá na MS dvojročnú šnúru bez výhry za tri body. Naozaj. Naposledy sme porazili Francúzov v Moskve v roku 2016. Zhodou okolností rovnako na Deň víťazstva. Dôkaz spolu so zoznamom zápasov je v článku na TakUrčitee 15:47 Vitajte pri Zápisníku Už ste doma z výletu? Nezmokli ste a ste tu? V tom prípade vás môžem pochváliť. Slovensko sa dnes pokúsi o prvú výhru na MS v Dánsku, od 16:15 hráme proti juhozpadným susedom z Rakúska.

01 - Modified: 2019-05-25 17:36:08 - Feat.: - Title: Ďalší hokejový šampionát bez novej haly nebude. Šéf hokeja chce štadión na strednom Slovensku 02 - Modified: 2019-05-03 11:04:50 - Feat.: - Title: Hokej ako naša „národná choroba“ si vyžaduje seriózny prístup, vraví tímlíder RTVS pre priame prenosy Pavol Gašpar 03 - Modified: 2018-05-21 08:21:34 - Feat.: - Title: Ohlasy médií na hokejové finále: Zase Švédi a zase na nájazdy 04 - Modified: 2018-05-20 21:55:38 - Feat.: - Title: V napínavom finálovom zápase Švédi víťazne, obhájili titul majstra sveta 05 - Modified: 2018-05-20 16:14:03 - Feat.: - Title: V zámorskom derby o bronz nakoniec vyhrali Američania
19. apríl 2024 09:52