Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2018, 19:46

KOMENTÁR: Nádej pre hokej žije. Aj tá postupová

Nastáva fáza šampionátu, ktorej môžu Slováci proti favorizovanému Švédsku a Rusku prekvapiť.

KOMENTÁR: Nádej pre hokej žije. Aj tá postupová
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Ďalšie trápenie, ďalšia menej zvládnutá druhá polovica zápasu aj infarktový záver. A rovnako ako s Rakúskom aj s úspešným, trojbodovým záverom. Slovenskí hokejisti zaznamenali na majstrovstvách sveta proti Francúzsku druhé víťazstvo za sebou, čo sa im nepodarilo už dva roky.

Dôležitý triumf udržal výber trénera Craiga Ramsayho, do minimálne ďalších dvoch zápasov, v reálnej hre o postup do štvrťfinále svetového šampionátu.

A aj keď výpadkov v hre Slovákov bolo zatiaľ najmenej zo všetkých štyroch zápasov, opäť sme vrátili súpera do hry vlastnými chybami. Za stavu 2:0 a pri pohodlnom kontrolovaní zápasu sa detinsky nechal vylúčiť Marcel Haščák – a Francúzi vôbec po prvýkrát v zápase zatlačili.

Séria obranných chýb zapríčinila aj kontaktný gól na 2:1. Pozitívnou správou je, že sa nezopakoval zbabraný záver zo súboja s Českom. Negatívnom ostáva, že sa „trasieme“ o výsledok do posledných sekúnd...

Nastáva fáza šampionátu, ktorej môžu Slováci proti favorizovanému Švédsku a Rusku prekvapiť. A keď chcú postúpiť, tak prekvapiť musia.

Okrem postupovej vyznieva nádejne aj výkon strojcov víťazstva nad Francúzskom. Neboli to hráči z NHL, ani z kvalitnejšej českej najvyššej súťaže. Ale popradské trio Bondra, Buc a Svitana zo slovenskej Tipsport ligy. Od úvodu turnaja, a vlastne aj vrátane prípravy na šampionát patrili k najaktívnejším formáciám Slovenska. Góly a body proti Francúzsku boli pre nich odmenou.

Trio z HK Poprad ukazuje ostatným, že pôsobiť na Slovensku je síce možno finančne neatraktívne, no nemusí byť ani brzdou v kariére. Zaujímavosť na záver: v súčasnom tíme je až šesť hokejistov, ktorí v tejto sezóne pôsobili v slovenskej lige. A s výnimkou výluky v NHL je to najvyššie číslo v národnom tíme za posledných 18 rokov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.