TASR

USA deklasovali Kórejskú republiku 13:1, druhý dvojciferný debakel nováčika

11.05.2018, 23:16

Hokejisti USA si v zápase B-skupiny MS v Dánsku poradili s Kórejskou republikou presvedčivo 13:1. Nováčika elitnej kategórie nešetrili, počas zápasu mali jednoznačnú prevahu a pripísali si najvýraznejšie víťazstvo v doterajšom priebehu šampionátu.

So ziskom 12-tich bodov im patrí prvá priečka v herninskej B-skupine, Kórejci sú bez bodu na poslednom 8. mieste. V zápase sa najviac darilo Patrickovi Kaneovi a Charliemu McAvoyovi, keď obaja zaznamenali po 5 kanadských bodov.

Reprezentanti Kórejskej republiky nastúpia na ďalší zápas už v sobotu od 16.15 proti domácim Dánom, Američanov čakajú od 16.15 Nóri.

Kórejci síce išli do vedenia v 3. minúte, keď sa v presilovke presadil An, ale potom to bola jednoznačná záležitosť Američanov. Tí už v prvej tretine zasypali súpera 29 streleckými pokusmi. O vyrovnanie sa postaral Lee v 9. minúte a o štyri minúty Kane a McAvoy využili presilovky.

V 20. minúte sa presadil opäť McAvoy, čím Američania definitívne zlomili odpor súpera. Zámorský tím dominoval aj v druhej časti. Ani štvorminútové vylúčenie Milana neznamenalo nebezpečenstvo zo strany nováčika A-kategórie, naopak, Ryan v oslabení zvýšil náskok - 5:1.

Po góle Colemana a presilovkových zásahoch Kanea a Atkinsona bolo v 33. minúte už 8:1. Ofenzívny apetít Američanov bol pre súpera ťažko stráviteľný a góly Thompsona v 46. minúte a Atkinsona v 47. znamenali druhý dvojciferný výsledok na šampionáte. Ofenzívne snahy Ameríčanov neustále zaváňali gólmi, čo potvrdili v 50. minúte Pionk a v 59. Milano, ktorý uzavrel skóre.

01 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 02 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 03 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník 04 - Modified: 2024-04-20 17:50:59 - Feat.: - Title: Slováci odvetu zvládli, v príprave si poradili s Nemeckom 05 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného
23. apríl 2024 16:26