TASR - Martin Baumann

Bohumilov zápisník: Snažili sme sa, Švédom sme ukradli aspoň bod

12.05.2018, 12:05
Prekvapenie sa nekonalo. Alebo áno? Švédom sme podľahli až po predĺžení.

Bohumilov zápisník: Slovensko - Švédsko 14:37 Vídíme sa v pondelok Pri Zápisníku zo zápasu proti Rusom. Dovi, dopo.  14:37 Slovensko 3, Švédsko 4 Po dobrom výkone Slovensko získalo bod.  14:36 Naši namietajú ofsajd Rozhodcovia skúmajú či sa skutok stal legálnym spôsobom. Žiaľ áno.  14:33 5´Prehrali sme V poslednej minúte predĺženia si Sekera zrazil prihrávku Rackella do vlastnej bránky.  14:32 4´Ďaloga na trestnú 68 sekúnd pred koncom ideme hrať oslabenie troch proti štyrom. 14:31 4´Ďaloga na trestnú Nevedel inak zastaviť Nyqvista. 108 sekúnd budeme hrať oslabení.  14:29 3´V predĺžení výborne korčuľujeme A po čase si zachytal aj Rybár 14:27 1´Nagy v šanci Ladislav to zobral na seba ale neprekonal Hellberga.  14:26 Bude sa hrať 3 na 3 Proti Čechom to nevyzeralo dobre.  14:24 3:3 po 60 minútach Ideme hrať predĺženie. Sme prví, čo Švédov obrali. Dali sme im viac gólov ako dostali za štyri zápasy.  14:23 Posledná minúta Bude sa zrejme predlžovať.  14:19 57´Šanca Pettersona Odpovedá Haščák. Ten by si dnes gól zaslúžil.  14:17 55´Päť minút do konca Nečakaný bod má Slovensko na dosah.  14:15 53´Ďaloga druhý vinkel netrafil Puk skončil v lapačke Hellberga.  14:10 52´Teraz sme lepší Ešte aj štvrtý útok útočí. Normálne sú naši momentálne lepší. Naozaj. Čestné slovo, tak to je.  14:09 50´Hovorka skoro dal gól Znova úradovala lapačka toho Švéda v bránke 14:07 49´Ešte jeden Slovenská menšina v žltom mori švédskych fanúšikov sa po prvýkrát mohutnejšie ozvala. Bodaj by nie.  14:05 Aj som si doma zakričal, nehanbím sa. #priznanie  14:04 48´Laco Nagy ! 3:3 Prekrásny brejk zakončila Krištof prihrávkou Nagyovi a ten zavesil. Fantázia!  14:01 46´Buc ako Crosby David Buc vo vzduchu ťukol do puku, Hellberg znova čaroval lapačkou. Krásny moment.  13:59 45´ Prvé útoky Najprv točil našich v pásme švédsky prvý útok, vzápätí súperovi stres vpred vlastným brankárom oplatila naša elitná formácia. Bez gólov, no šance boli.  13:54 42´Rybár si ošahal puk Žltí začali tlakom.  13:53 Hráme tretiu tretinu 13:47 Rozhovor s Ďalogom Otázky výborné, odpovede kusé. Normálne bol pýtajúci sa redaktor lepší, ako hokejista. Čo to dnes vidíme?  13:40 Z Facebooku Priamy aktér zápasu píše: "Slovákom hrajú počas prestávok Martina Jakubca. Za toto by mal pozvať repre na svadbu."  13:38 2:3 po druhej tretine Stále držíme Švédov na dohľad. Na strely síce výrazne vedú (14:26), stále sa ale dá na dnešný zápas pozerať.  13:34 39´Vtipný Pardavý Tri vtipy Jána Pardavého za desať minút a ešte k tomu aj vtipné? Ani to sme nečakali.  13:33 38´Je po oslabení Oslabenie sme vyhrali 1:0. Výborne. Švédske šance sa mi ani nechce vypisovať, toľko ich je.  13:31 37´Góóól! Ďaloga ušiel a zabil pavúka v rohu švédskej bránky. Od radosti objal rozhodcu. Radosť!  13:30 37´Komentátori Sťažujú sa, že vylúčenie bolo prísne a hneď vzápätí, že sa netreba sťažovať. No ja neviem už.  13:28 36´Oslabovka Sekera podrazil súpera a nemal by sa čudovať nikto. Ani komentátori.  13:27 36´Petterson si dovolil Pred bránku si strčil hokejku medzi nohy no nezasunul za Rybára. Už len to by chýbalo!  13:25 Sekerova prihrávka minula Jurčovu čepeľ o centimetre. Asi dva. Škoda - preškoda.  13:23 33´Obrovská šanca Sekera obkrúžil bránku no nikto nezakončil. Veľká šanca. Vzápätí brejk súpera zostal rovnako nevyužitý. Vyťahujem tlakomer.  13:21 31´Mexická vlna A my sme si mysleli, že futbalové trápno je na hokeji len na Slovensku.  13:12 25´Tik - tak - tri ´Tri rýchle prihrávky zakončil DeLaRose sebavedomou strelou na ktorú Rybár nemal šancu. Prehrávame o dva góly. Gól dostal druhý útok.  13:08 22´Bondru vychytal Hellberg No do pekla! Svitana s Bondrom šli dvaja na jedného a dobre si prihrali, gólovku Petrovho syna chytil efektnou lapačkou Švéd. To švet nevizdel, taký zákrok!  13:07 22´Po presilovke My sme hrali presilovku? Lebo to tak nevyzeralo.a aj som cez prestávku prizabudol.  13:06 Hráme druhú tretinu Modrí Slováci sprava doľava, žltí Švédi opačným smerom. Štyri zebry s píšťalkami kade-tade.  13:03 Takmer 30 striel na bránku v prvej tretine Pomer je 8:21, hokej sa musí divákom páčiť.  12:51 Po prvej tretine 1:2 Nebolo to zlé, hoci je výsledok spravodlivým odzrkadlením diania na ľade.  12:50 20´Presilovka Osem sekúnd pred koncom faulovali Bakoša. Druhú periódu začneme v presilovke.  12:49 20´Šanca Jánošíka Prvý útok si vyrobil ďalšiu šancu, Jánošík nedal. Pred koncom tretiny sme ešte stále v útoku.  12:46 19´Po presilovke už prehrávame Obliehali našu bránku dovtedy, kým na dvakrát Nyqvist nedostal puk za Rybára. Škoda.  12:43 17´Marcinko má na háku Pokyny nefaulovať Tomáš Marcinko ignoroval. Kempemu nechal hokejku pod výstrojom, už sedí na hanbe.  12:43 16´Vyrovnané Pred Rybárom to vyzeralo ako v Ikea. Veľa žltej, veľa modrej. Strela od modrej zaňho zapadla.  12:40 15´Strely 5:16 Švédi majú výraznú prevahu v štatistike.  12:38 14´Rybár je už rozchytaný Chytil dobrú strelu Paajaarviho, či ako sa píše tá ich 18-tka. Má viac zákrokov, ako minút (15:14).  12:36 13´Trma vrma pred Rybárom Marcinko si s jedným Švédom vymieňa sliny. Prskajú na seba.  12:35 13´Kempe v tempe Kempe ušiel a v brejku zvolil strelu namiesto prihrávky Gustovi (Nyqvistovi). Netrafil, stále vyhrávame! Už tretiu minútu.  12:34 11´Historické míľniky Švédi práve dostali prvý gól pri hre 5 proti 5 a prvýkrát prehrávajú. Nie sú na čosi podobné zvyknutí, mohla by v tom byť naša príležitosť.  12:32 11´Gól! Jurčo tečoval Grmanovu strelu po tom, čo sme prežili presilovku. Paráda!  12:30 10´Zibanejad zastrelil Čajkovského Pukom v presilovke trafil padajúceho obrancu. Ten sa ledva zdvihol, snáď bude pokračovať. To bude nie, že modrina, ale priam zelenina čo mu po tej strele zostane.  12:28 9´Aj naše prečíslenie Haščák sa natlačil na Hellberga, nedal ale doňho vrazil. Potom ho zbili. A ešte aj pôjde na trestnú.  12:25 8´Uff Sekerovu strelu zblokoval jeden z našich a Švédi vyrazili do brejku. Rakell zakončoval pod hornú tyčku a asi nás zachránila. 12:22 5´Začali sme sympaticky Na prvých päť minút sa z našej strany dalo pozerať. Nech im to vydrží.  12:22 5´Začali sme sympaticky Na prvých päť minút sa z našej strany dalo pozerať. Nech im to vydrží.  12:20 4´Kudrna so strelou Bola symbolická, ale nech vedia, že sa nebojíme!  12:17 2´Nyquist pripravil spoluhráča o gól Tečoval nahodenie od modrej čiary tesne nad bránku.  12:17 2´Bakoš v šanci Puk sa odrazil pred Hellberga, Martin nemal pri dorážke šťastie. 12:16 Hráme! Obhajcovia titulu sú už v našom obrannom pásme.  12:13 V hale s mikrofónmi Gašpar - Pardavý Do kabínky moderátorov sa vracia Ján Pardavý. Asi sme si povedali všetko, môžu začať s tým hokejom konečne?  12:11 V bránke Rybár Patrik Rybár bude dnes chytať. Ćiliak bude chytať len puky ktoré preniknú na striedačku. Dúfajme.  12:08 Stihli ste sa naobedovať? Ja áno. Rizoto sa vraj vydarilo ;)  12:06 Naši dnes v modrom Hráme v dresoch, v ktorých sme porazili Francúzov pred dvoma dňami. Snáď im ich medzitým oprali.  12:05 V štúdiu overená zostava Krutý moderátor, Valábik analytik, Tóth ceruzkový guru.  12:04 Vitajte pri Zápisníku Dnes obedová siesta proti Švédsku na MS v Dánsku. Sledujte s nami na vašich internetoch.

01 - Modified: 2019-05-25 17:36:08 - Feat.: - Title: Ďalší hokejový šampionát bez novej haly nebude. Šéf hokeja chce štadión na strednom Slovensku 02 - Modified: 2019-05-03 11:04:50 - Feat.: - Title: Hokej ako naša „národná choroba“ si vyžaduje seriózny prístup, vraví tímlíder RTVS pre priame prenosy Pavol Gašpar 03 - Modified: 2018-05-21 08:21:34 - Feat.: - Title: Ohlasy médií na hokejové finále: Zase Švédi a zase na nájazdy 04 - Modified: 2018-05-20 21:55:38 - Feat.: - Title: V napínavom finálovom zápase Švédi víťazne, obhájili titul majstra sveta 05 - Modified: 2018-05-20 16:14:03 - Feat.: - Title: V zámorskom derby o bronz nakoniec vyhrali Američania
20. apríl 2024 08:36