TASR - Martin Baumann

Bohumilov zápisník: Slovensko prehralo zaslúžene. Rozhodne sa zajtra

14.05.2018, 16:10
Slovensku sa pokus o senzáciu nepodaril.

Bohumilov zápisník: Rusko - Slovensko 18:25 Zápisník sa končí Dovi, dopo pri ďalšom.  18:25 Koniec, Slovensko 0, Rusko 4 Druhý zápas bez gólu prišiel proti Rusku. Dnes Slovensko prehralo úplne zaslúžene. Nevadí, zajtra čaká ešte jeden zápas proti Bielorusku.  18:23 60´0:4 do prázdnej bránky Výsledková kozmetika. Je to už jedno, góly do prázdnej bránky nič nezmenia.  18:22 60´Stále hráme bez Čiliaka Šiesti proti piatim.  18:20 59´Nepomohlo, 0:3 Tento zápas Slovensko prehrá.  18:20 59´Bez brankára Len či to pomôže.  18:19 58´ Čiliak chce ísť z bránky Nie, žeby sa mu nechcelo to dochytať, ale potrebujeme streliť dva góly a treba skúsiť power play.  18:15 54´Hrá sa stále Len sa nič nedeje. Rusi si kontrolujú tri body.  18:09 50´Dadonov mohol rozhodnúť Nie, žeby sa Rusi báli o výsledok, no keby Dadonov premenil šancu, už by sa len dohrávalo. Takto môžme stále živiť nádej. Ešte deväť minút.  18:07 49´Posledná tretina priam letí Bude to tým, že prehrávame.  18:05 Dobre vedia, prečo sme nehrali presilovku o dvoch. Asi len tak by sme mohli dať aj gól, či dva ktoré potrebujeme. 18:03 45´Šanca prvého útoku Jurčova dorážka sa pýtala do bránky. Zbytočne.  18:02 45´Mamin na trestnú Takto ho budeme mať radi aj my. Jurča držal a my mu držíme palce aby nesedel celé dve minúty.  17:58 42´Dobrá šanca Jaroša Brejk Hovorku zakončil Jaroš, Rus v bránke stále drží čisté konto. Je skvelý, priam dokonalý, určite MVP zápasu aj celého turnaja a budúci víťaz Stanleyho pohára. Ako by som ho ešte mohol urieknuť?  17:56 42´Graňák zložil Kaprizovova Rus narazil v rýchlosti do mantinelu po súboji s Graňákom pri našej bránke. Ďalší otrasený súper.  17:55 41´Jurčo znova na hrane zákona Hokejkou za zaprel do rodinných klenotov jedného z Rusov. Bolelo aj mňa pri televízore. Ten sa len ťažko zdvíhal a odišiel z ľadu len s masérom. Snáď mu to nebudú musieť ošetrovať na striedačke. #vlastnoručne 17:53 Hráme tretiu tretinu 17:47 Bez servítky "Asi sa boja odpískať 5 na 3, bo to sú Rusi," Laco Nagy nebral okolky na rozhodcov pri mikrofóne RTVS.  17:43 Vyhrali sme na strely 11:8 v druhej tretine hovorí o zvýšenej aktivite Slovákov. Rusi ale tak trochu prepli na udržiavaciu rýchlosť a držia si nás od tela. Skutočné šance sme nemali a z ľadu sa šíri dojem, že súper má zápas pod úplnou kontrolou.  17:38 Druhá tretina sa skončila Dobrá správa je, že sme neinkasovali. Horšia, že sme žiaden gól ani nedali.  17:34 37´Zradné vedenie 2:0 je vraj najzradnejší náskok v hokeji. Mne sa zdá, že len keď o dva góly vyhrávame my. Rusi vyzerajú byť celkom v pohode, stále sme ďaleko od zníženia.  17:30 35´Graňák do lapačky brankára Rusom medzitým odpustili dva fauly na Nagya. Už sme mohli hrať piati proti dvom! Pardón, proti trom, ale extrémne dlho.  17:28 34´Trjamkin po druhýkrát na hanbu Jurčo vybojoval presilovku. Keby ešte dal gól, boli by mu odpustené tie dva zbytočné fauly. Tak z polovice.  17:24 31´Gusevove zuby Niekto to napísať musí. Gusev má najvýraznejší chrániť zubov na turnaji. Úplne mu svieti v ústach.  17:21 30´Polovica zápasu za nami Zatiaľ hrá Slovensko toľko, čo mu Rusko dovolí. Teda skoro nič.  17:15 Nechcem znieť ako Rasťo Staňa ale keby sme v tejto fáze hry znížili, momentum by sa mohlo začať prikláňať na našu stranu. Namiesto toho sme skoro inkasovali, trma-vrma pred slovenským brankárom sa gólom neskončila len so šťastím.  17:13 24´Šanca Popradčanov Buc mal dobrú príležitosť, no stále prehrávame o dva góly.  17:11 23´Rusov je ako keby veľa Vpredu aj vzadu sú skôr ako naši a opticky to vyzerá že sú aspoň siedmi. Minimálne.  17:09 22´Ubránili sme Rusi nevyužili dlhú presilovku piatich proti trom. Stará hokejová pravda hovorí, že si nezaslúžia vyhrať. No len či bude platiť aj dnes, je otázne.  17:08 Začína sa druhá tretina Len traja Slováci sa bránia.  17:01 Graňák sa zakecal Rozhovor s redaktorom pri ľade bol zatiaľ asi najdlhší na majstrovstvách.  16:55 Strely 2:17 Vlastne by sme mali byť radi, že neprehrávame 0:5, alebo tak.  16:52 Koniec prvej tretiny SVK 0 - RUS 2 Druhá tretina sa začne minútovým oslabením o dvoch hokejistov.  16:52 20´Čajkovský ide za Jurčom Aspoň im na trestnej lavici nebude smutno. Na rozdiel od fanúšikov, ktorým hrozí ďalší gól. 16:50 20´Jurčo fauloval vysokou hokejkou Za bránkou Šesťorkina pretiahol hokejkou Nesterovova po prilbe. Marcinko v nájazde Ďalogu nenapodobnil na začiatku oslabenia.  16:47 Puk umiestnil pätičkou do bránky Čajkovský. Nie úmyselne, ale predsa. Bez nej by sa tam asi nezmestil.  16:46 17´Gusev, 0:2 Dacjuk nabil, Gusev zabil. Čiliak čil nemal nárok.  16:45 17´Svitanovci sa pozreli do útočnej tretiny Dlho ale nepobudli. Šesťorkin sa len pokĺzal krížom cez bránkovisko, puk sa mu ani nepriblížil.  16:43 16´Súboj devušiek v hľadisku Prítomní Dáni sa musia cítiť na zápase príjemne. Aj kameramani televízie, ktorá vyrába signál. Krásavice v hľadisku nachádza pravidelne. Koniec reklamnej prestávky.  16:40 14´Kaprizov Rusi roztočili kolotoč ako za čias CCCP. Kaprizov sám pred Ćiliakom nezasunul.  16:38 13´Štatistiky Držanie puku 40% - 60% Strely 1 - 11 16:36 12´Gól, 0:1 Maxim Mamin strčil puk za Čiliaka. Určite je mamin miláčik, ale takto nás rozosmutniť po Dni matiek nemusel.  16:31 10´Čilo si dnes zachytá Pritiahol ďalší puk do svojej náruče. Aj slovenské oslabenie je také ako všetky. Dve minúty trvajú oveľa dlhšie ako keď hráme presilovku.  16:29 9´Jurčo lakťoval Odsedí si to na lavici hanby. Kolegovia medzitým chodia čekovať skóre na televízor na ktorý sa pozerám v kancelárii.  16:28 9´Slovenská šanca Bola ako mnohé na každom turnaji. Vyzerala v televízore väčšia, ako v skutočnosti bola.  16:27 8´Čiliakova lapačka Semafor zasvietil červenú Dadonovovi. Veľká šanca, veľký zákrok.  16:25 7´Sme nevyužili 16:22 6´Sekerov puk chytil Šesťorkin Ruská 88 vyzerá na trestnej lavici v strese. Bodaj by nie, začali sme tlakom.  16:21 5´Ideme hrať presilovku Bondru sekli, máme výhodu. Trjamkin už sedí za plexisklom.  16:20 5´Dacjuk do tyčky Ako hovorieval Jozef Golonka, "branka visí v lufte."  16:19 4´Anisimov v šanci Prihrával namiesto strely, zatiaľ sme neinkasovali.  16:17 2´Rusi už sú v našej tretine Prvú šancu nevyužili. A ani druhú. Dacjuk a Gusev sa zastreľujú.  16:16 Slováci sprava doľava V prvej tretine im budú Rusi korčuľovať oproti. A vlastne v celom zápase.  16:15 V ruskej bránke Šesťorkin Ešte na MS nedostal gól. A ani proti Slovensku, vlani chytal v príprave.  16:15 Iľja Vorobjov žuje žuvačku ako Američan Dáva jej zabrať, nechcel by som aby ma mal v zuboch.  16:11 Naši v bielom Ruský medveď bude korčuľovať v červenom.  16:07 V bránke Čiliak Inak bez zmeny. Hrá aj Jaroš, o ktorom sa pochybovalo pre virózu.  16:06 Ruská séria Sedem zápasov na MS po sebe Rusi vyhrali. Naposledy sme ich porazili pred 14 rokmi. Toľko má moje najstaršie dieťa. Vlastne v živote nezažil, aby sme na majstrovstvách porazili náročného súpera.  16:04 Krutý, Valábik, Edo Hartmann Zostavata RTVS pre dnešné štúdio obsahuje lídra popularity hokejových fanúšikov, Borisa Valábika 15:55 Začína sa priamy prenos v RTVS Ale ešte skôr sa opýtam: máte už názor na informáciu, že zápasy v skupine na MS 2019 by Slovensko malo odohrať v Košiciach?  15:41 Matematika je ľahká: len výhra drží našich hokejistov v hre. Naposledy sme Rusov porazili, aj keď sa skrývali za poetický názov Olympíjski atléti z Ruska. Bodaj by sme výsledok z Pjongčangu zopakovali aj v Kodani. A aj výkon!  15:32 Vitajte pri Zápisníku Šiesty zápas odohrá Slovensko dnes proti Rusku. Reprezentačný výber trénera Ramsayho stále živí nádej na štvrťfinálový postup zo skupiny. Musí ale dnes vyhrať.

01 - Modified: 2019-05-25 17:36:08 - Feat.: - Title: Ďalší hokejový šampionát bez novej haly nebude. Šéf hokeja chce štadión na strednom Slovensku 02 - Modified: 2019-05-03 11:04:50 - Feat.: - Title: Hokej ako naša „národná choroba“ si vyžaduje seriózny prístup, vraví tímlíder RTVS pre priame prenosy Pavol Gašpar 03 - Modified: 2018-05-21 08:21:34 - Feat.: - Title: Ohlasy médií na hokejové finále: Zase Švédi a zase na nájazdy 04 - Modified: 2018-05-20 21:55:38 - Feat.: - Title: V napínavom finálovom zápase Švédi víťazne, obhájili titul majstra sveta 05 - Modified: 2018-05-20 16:14:03 - Feat.: - Title: V zámorskom derby o bronz nakoniec vyhrali Američania
25. apríl 2024 16:05