Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2018, 00:00

Hokejisti môžu odohrať šampionát v Košiciach

O týždeň sa v Dánsku rozhodne o tom, v akej skupine a v ktorom meste nastúpi Slovensko na budúcoročnom domácom šampionáte.

Slovensko hokej
Zdroj: TASR-Martin Baumann

„My sme tu doma, my sme tu doma.“ To bol najpamätnejší pokrik z hrdiel tisícok fanúšikov, ktorí vytvorili nezabudnuteľný „kotol“ na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu počas majstrovstiev sveta 2011. Už o rok si na domácom šampionáte budú môcť hokejoví priaznivci tieto slová zakričať opäť. No tentoraz nemusí byť dejiskom zápasov slovenskej reprezentácie počas hokejového sviatku hlavné mesto Bratislava, ale Steel Aréna v metropole východu. Podľa informácií HN a včera zverejneného článku denníka Šport budú Košice pravdepodobne dejiskom zápasov národného tímu na MS 2019. Týka sa to však len stretnutí v základnej skupine – na prípadné štvrťfinále by už Slováci nastúpili v Bratislave.

Dôležité rozdelenie skupín
Organizačný výbor MS 2019 bude aj s prezidentom SZĽH prezentovať pripravenosť Slovenska usporiadať šampionát na Kongrese Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), ktorý sa v Kodani koná od štvrtku do soboty. Pre alternatívu Slovákov v Košiciach zohrá dôležitú úlohu aj zloženie základnýc

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.