Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2018, 21:00

Nová éra hokeja. Bez hanby, so správnym smerom

Komentár po zápase s Bieloruskom.

Nová éra hokeja. Bez hanby, so správnym smerom
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Hovorí sa, že dobrý šampionát je ten, ktorý ukončí mužstvo víťazstvom v poslednom zápase. Platí to najmä pre finále, pre súboj o tretie miesto a čiastočne aj pre nepostupujúce tímy.

Slovenskej hokejovej reprezentácii to po stretnutí s Bieloruskom podarilo. Síce sa opäť nevyhla herným výpadkom, ktoré ju prenasledovali počas celých majstrovstiev sveta.

No po kanonáde v závere stretnutia, keď Slováci otočili štyrmi gólmi v priebehu necelých deviatich minút skončili hokejisti šampionát s úsmevom na tvárach pri počúvaní tónov slovenskej hymny.

A aj keď sa národnému tímu nepodarilo splniť základný cieľ a v jeho hre sa objavilo množstvo nedostatkov, pri spomienke na vlaňajšie podujatie v nemeckom Kolíne je nutné povedať, že seniorský tím urobil výrazný krok vpred.

Reči o tom, že generálny manažér Miroslav Šatan a tréner Craig Ramsay žiadnu zmenu nepriniesli sú klamstvom a tie pozitívne zmeny nevidí len ten, ktorých ich neuvidí nikdy.

Zmena prvá: slovenskí hokejisti sa po dlhých rokoch tešia na reprezentačné akcie a obliecť si dres s dvojkrížom na prsiach nevnímajú ako povinnosť, ale je to pre nich pocta.

Zmena druhá: národný tím funguje v normálnom režime: neriešia sa hádky na lavičke, hráči zverejňujúci statusy na sociálnych sieťach alebo nedostatok hokejok či výživových doplnkov.

Zmena tretia: v žiadnom so siedmich odohratých zápasov v Kodani Slováci výsledkovo „nevybuchli“. Neopakovali sa kolapsy z predchádzajúcich dvoch turnajov (2016 proti Nemecku 1:5, Kanade a Fínsku 0:5 a v roku 2017 „tenisový“ víkend proti Rusku a USA so skóre 1:6, 0:6. Aj keď v mnohých fázach zápasov Slováci herne zaostávali, celkový dojem po šampionáte dáva nádej, že reprezentačný tím sa vybral správnym smerom.

Konečným 9. miestom zopakujú slovenskí hokejisti výsledok z majstrovstiev sveta v rokoch 2014, 2015 a 2016 čo môže budiť dojem, že sa nič prevratné s mužstvom nestalo.

Podobne ako na olympiáde v Pjongčangu, kde nám gól chýbal na priamy postup do štvrťfinále, aj teraz nás od postupu delilo veľmi málo. Presne desať sekúnd.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.