Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.05.2018, 00:00

Kohút pre HN: Šatana chcem určite udržať

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút po deviatom mieste Slovenska na šampionáte pre HN.

Kohút pre HN: Šatana chcem určite udržať
Zdroj: TASR

Slovenská reprezentácia skončila na majstrovstvách sveta na deviatom mieste. Ste spokojný s týmto výsledkom?
Som spokojný s progresom, ktorý reprezentácia urobila za posledný rok. Spokojný som aj s atmosférou, ktorá panuje v národnom tíme. Je veľa vecí a rezerv, ktoré treba odstraňovať v prejave a stabilite výkonov. Ale pozitívom je, že veľa hráčov z domácej súťaže a mladých hokejistov sa podarilo zapracovať do mužstva a práve oni podávali výkony, ktoré ma veľmi potešili.

V čom ste videli najzásadnejšie rozdiely, keď porovnáte reprezentáciu na vlaňajšom šampionáte v Kolíne a teraz?
V minulom roku nastupoval národný tím v nestabilnom období. Teraz išli hokejisti na šampionát s pevnou vierou, že idú na MS ako jeden tím, a prezentovali sa dobrými výkonmi. V porovnaní s vlaňajškom dokázala reprezentácia držať v oveľa väčšej miere krok s najlepšími tímami na svete. A tie výsledky už nevyznievali v náš neprospech tak jednoznačne ako v Kolíne či Moskve.

Odborníci zo zahraničia sa v minulom roku čudovali, čo sa stalo so slovenským hokejom, keďže bojoval o záchranu. Čo hovorili teraz?
Zaznamenali sme obrovské množstvo ľudí, ktorí nám gratulovali k tomu, ako naše mužstvo vystupuje a hrá na majstrovstvách sveta. Tie hodnotenia boli väčšinou pozitívne. Podobne ako vlani boli prekvapení, ale tentoraz opačným smerom. Mali sme takéto ohlasy od ľudí z Medzinárodnej hokejovej federácie, náš progres pochválil napríklad aj zástupca bieloruského hokeja.


Komu pripisujete tento obrat?
Hlavný podiel na tom, že sa situácia stabilizovala, majú generálny manažér Miroslav Šatan a tréner Craig Ramsay. Tiež na tom, ako dnes prebieha komunikácia s hráčmi a aká je celková atmosféra okolo národného tímu. Ale nie je to len o nich dvoch – celý realizačný tím, asistenti, maséri, lekár a ďalší pracovali ako tím.

Vlaňajšie zlyhanie sa určite nepáčilo ani sponzorom a partnerom zväzu.
Aj pre nich to bola zmena vidieť mužstvo bojovať a hrať úplne inak, ako si pamätáme spred roka. Mali sme v Kodani všetkých partnerov, boli na z

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.