Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.05.2018, 18:30

Prečo je dobré, že Slovensko (asi) odohrá skupinu na svetovom šampionáte v Košiciach

Bodaj by sa fanúšikovia tešili o rok viac, ako keď boli MS na Slovensku naposledy.

Prečo je dobré, že Slovensko (asi) odohrá skupinu na svetovom šampionáte v Košiciach
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ešte to nie je na sto percent isté, ale zrejme sa tomu nevyhneme. Slovenská hokejová reprezentácia smeruje na východ. Podľa kuloárnych rečí, publikovaných článkov a reakcií niektorých západoslovenských novinárov privezie IC vlak v máji budúceho roka najlepších reprezentantov do Košíc. Ak to tak aj dopadne, poviem to takto: Dobre zrobili.

Súboj argumentov
Samozrejme, #HokejováRepublika sa zdá byť týmto krokom okamžite rozdelená na tradičné tábory. Informácia ešte ani nie je definitívne potvrdená direktoriátom IIHF, marketingom nadnárodnej federácie ani národným Zväzom, no už prebiehajú argumentačné šermovačky. Niektoré pripomínajú vojnu predškolákov na pieskovisku o kýblik s pieskom a hrabličky.

Pozrime sa teda na dobré a zlé argumenty, prečo Košice. Ako v každej rozprávke, aj v našej zvíťazí dobro. Garantujem.

Lebo hlavné mesto
Najrýchlejší argument ktorý každému napadne hneď ako prvý je, že predsa domáci tím musí hrať v hlavnom meste. Tam, kde sa odohrá finále. Viete si predstaviť, že by Česi nehrali svoje zápasy v Prahe?

Je to zároveň aj najrýchlejšie vyvrátiteľný argument. Nikde totiž nie je právo hlavného mesta na skupinu s domácim tímom zapísané svätým písmom. Dáni takisto nehrali v Kodani a Slovensko dokonca svoj jediný titul majstrov sveta nezískalo v hlavnom meste Švédska. Ani prvé striebro v Moskve, ale v Petrohrade. A tak ďalej, a tak podobne.

Navyše, čo si urobila pre slovenský hokej od prvých a posledných MS na Slovensku, Bratislava? KHL? "Ále, prosím vás," odpovedal by na takú otázku ešte aj Kolesík. Tak vidíte.

Článok môžete dočítať na portáli Tak určitee.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.