V Osrblí nadvláda nemeckej výpravy

18.12.2005, 23:00
Záverečné preteky 3. kola Svetového pohára biatlonistov v Osrblí sa včera skončili veľkým úspechom nemeckej výpravy, keď jej reprezentanti obsadili päť zo šiestich medailových pozícií.

Záverečné preteky 3. kola Svetového pohára biatlonistov v Osrblí sa včera skončili veľkým úspechom nemeckej výpravy, keď jej reprezentanti obsadili päť zo šiestich medailových pozícií. Medzi mužmi sa stal hrdinom Nemec Sven Fischer, ktorý po štvrtkovom prvenstve vo vytrvalostných pretekoch triumfoval aj vo včerajšej stíhačke na 12,5 km trati a z Osrblia si odniesol dve víťazstvá. Aj na ďalších dvoch medailových priečkach figurovali rovnako ako v piatkovom šprinte Nemci, v strhujúcom finiši si druhé miesto s odstupom 26,3 sekundy od Fischera vybojoval Alexander Wolf, keď tretí Michael Rösch za Wolfom zaostal jednu desatinu sekundy. Jediný slovenský zástupca na štarte Pavol Hurajt obsadil nebodované 36. miesto.
Medzi ženami si dvojnásobné víťazstvo zaknihovala Švédka Anna Carin Olofssonová. Víťazka sobotňajšieho šprintu zvalcovala v stíhacích pretekoch na 10 km konkurenciu, jej náskok pred druhou Nemkou Kati Wilhelmovou predstavoval až 1:05,1 min. Úspech nemeckej reprezentácie zavŕšila tretím miestom Uschi Dislová. Z dvojice slovenských reprezentantiek na štarte, ktoré si do hodnotenia SP nepripísali žiaden bod, sa viac darilo 31. Marcele Pavkovčekovej, na 38. mieste dobehla Anna Murínová. Slovenský biatlon tak na domácich tratiach sklamal, iba tri body Mareka Matiaška vo vytrvalostných pretekoch sú na zdvihnutie sebavedomia pred ZOH v Turíne veľmi málo.
SVETOVÝ POHÁR
Muži: nedeľa --
stíhacie preteky na 12,5 km: 1. Fischer 33:46,7 (1), 2. Wolf +26,3 (2), 3. Rösch (všetci Nem.) +26,4 (3), ...36. HURAJT (SR) +3:26,9 (3)
Ženy: sobota -- šprint na 7,5 km: 1. Olofssonová (Švéd.) 22:11,5 (0), 2. Wilhelmová (Nem.) +52,5 (1), 3. Jefremovová (Ukr.) +1:10,3 (1),... 44. MURÍNOVÁ +2:53,0 (1), 60. PAVKOVČEKOVÁ +3:26,7 (3), 77. HALINÁROVÁ +4:19,3 (5), 79. GEREKOVÁ (všetky SR) +4:23,1 (4), nedeľa -- stíhacie preteky na 10 km: 1. Olofssonová (Švéd.) 32:01,7 (3), 2. Wilhelmová +1:05,1 (2), 3. Dislová (obe Nem.) +1:32,3 (3),... 31. PAVKOVČEKOVÁ +4:35,1 (1), 38. MURÍNOVÁ (obe SR) +5:03,9 (3)

20. apríl 2024 05:00