Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2018, 00:00

Deň, keď Košice môžu oslavovať šampionát

Medzinárodná federácia a organizátori rozhodli, že Slovensko odohrá o rok zápasy základnej skupiny na východe.

Steel Aréna
Zdroj: TASR

Metropola východu sa stane v budúcom roku centrom hokejového diania pre slovenských fanúšikov. Na rokovaniach organizačného výboru, Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF a jej marketingového partnera sa podľa informácií HN včera rozhodlo, že naša reprezentácia odohrá zápasy základnej skupiny v Košiciach. Jej súpermi majú byť líder svetového rebríčka z Kanady, ďalej Fínsko, USA, Nemecko, Dánsko, Francúzsko a nováčik z Veľkej Británie. V priebehu dňa mohlo prísť ešte k úprave najsilnejších tímov v skupinách, keďže Kanada prejavila záujem o odohratie turnaja v Bratislave. Slovenský zväz ľadového hokeja naše informácie nepotvrdil ani nevyvrátil – o rozdelení skupín majstrovstiev sveta 2019 bude oficiálne informovať na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave.

Všetko pre návštevnosť
Hokejový zväz mal mať alternatívu s Košicami podloženú ekonomickými dátami, pričom vychádzal najmä z údajov zo šampionátu, ktorý sa na Slovensku konal pred siedmimi rokmi. A prepočty majú potvrdzovať výhodnosť tohto kroku napriek tomu, že Steel Arena v Košiciach bude mať v porovnaní s bratislavským štadiónom kapacitu na MS nižšiu zhruba o 1 500 miest. Hlavným argumentom organizačného výboru mal byť fakt, že kým v Bratislave dosiahol v roku 2011 predaj vstupeniek 98 percent, na zápasy v Steel Arene sa podarilo speňažiť len niečo vyše polovice lístkov. Zhrnuté v číslach: na súboje

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.