Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2018, 22:10

Fanúšikovia sa proti Košiciam búria

Slováci a Česi si zrejme nezahrajú na rovnakej ľadovej ploche.
Zdroj: TASR

Je to ukážkový príklad, ktorý potvrdzuje: keď dvaja robia to isté, nie je to úplne totožné. Ešte pred pár dňami hrávali dánski hokejisti na domácom šampionáte v Herningu. Presunuli sa do menšieho mesta s menšou halou, dobrovoľne odovzdali modernú Royal Arenu v Kodani, kde sa lákali fanúšikovia z iných štátov.

„Dovezieme tam svoje jedlo, svoju hudbu. Budete tam ako doma,“ pozývali organizátori vo vtipnej reklame. Za nezvyčajný manéver chválil Dánov aj šéf medzinárodnej federácie IIHF René Fasel.

Keď sa slovenskí organizátori budúceho svetového šampionátu pochválili rovnakým plánom, vyvolalo to skôr rozpaky. Veď aj primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na oficiálnej akcii, aj keď s úsmevom, povedal: „Ako Bratislavčan by som bol rád, keby Slovensko hralo v Bratislave.“

Ale tak to nebude. Usporiadatelia využili svoje právo a prehodili domáci tím z „bratislavskej“ skupiny B do áčka v Košiciach. „V Bratislave budú hrať naši susedia z Česka a Rakúska,“ povedal šéf slovenského hokejového zväzu Martin Kohút.

Očakáva sa, že najmä českí fanúšikovia budú desaťtisícový š

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.