Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2018, 00:00

Dúbravka prestupom prekonal aj Čecha

Český futbalový manažér Pavel Zíka o rekordnom transfere nášho brankára Martina Dúbravku do Newcastle United pre HN.

Dúbravka prestupom prekonal aj Čecha
Zdroj: TASR

Newcastle United si uplatnil opciu a slovenský brankár Martin Dúbravka získal zmluvu až do roku 2022. Čo pre vás, ako jeho agenta, tento prestup znamená?
Je to výnimočný deň, lebo do anglickej Premier League sa z Česka neprestupuje každý týždeň. Ide o naozaj veľký prestup aj z hľadiska finančných prostriedkov. V roku 2002 som pracoval aj na prestupe Petra Čecha tiež zo Sparty do Rennes. Som rád, že tento prestup Martina o výraznú sumu prevýšil aj odchod Čecha do Francúzska. Ide o historicky najdrahší prestup brankára z českej najvyššej súťaže do zahraničia.

Petr Čech vyšiel Rennes na päť miliónov eur. Koľko získa Sparta teraz za Dúbravku?
Tá prestupová suma zľahka presahuje šesť miliónov libier, čiže spolu je to približne sedem miliónov eur. Veľa drahších futbalistov z Česka neodchádzalo. Martinovi tento kontrakt veľmi želám. On si veľmi rýchlo získal srdcia fanúšikov Newcastlu. A to nielen kvalitnými výkonmi v bráne, ale aj sympatickým prejavom. Málokomu sa podarí, aby prišiel zo stredoeurópskej ligy a vychytal kluby ako Manchester United, Chelsea aj Arsenal. Prvé dva tímy mu dokonca nestrelili ani gól.


Ani v samotnom Anglicku mnohí priaznivci neverili, že nie príliš známy brankár môže vytiahnuť klub nahor.
Ja som veľmi rád, že sa to podarilo. S Martino

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.