Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2018, 22:37

Na slovenský hokej už nemám vplyv

Bývalý prezident hokejového zväzu a dnes šéf organizačného výboru majstrovstiev sveta 2019 Igor Nemeček pre HN.

Igor Nemeček
Zdroj: TASR

Prvýkrát, odkedy už nie ste prezidentom zväzu, poskytujete rozhovor pre slovenské médium. V čom ste sa od leta 2016 angažovali?
Cez akciovku Hockey Event, ktorá je dcérskou spoločnosťou zväzu, sme vlani pracovali na projekte majstrovstiev sveta do 18 rokov, ktorý v Poprade a Spišskej Novej Vsi dopadol veľmi dobre. Následne sme organizovali svetový šampionát v in-line hokeji. Popri tom pôsobím v štruktúrach Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF, kde budem aktívny minimálne do roku 2020. Bol som členom Rady IIHF, šéfom komisie pre podujatia. Dnes som jedným z jeho zástupcov a nedávno som sa stal riaditeľom pre Kontinentálny pohár.
 
Ste v súčasnosti aktívny aj priamo vo zväze, máte vplyv na smerovanie slovenského hokeja?
Nie. Odkedy som v SZĽH skončil ako prezident, zväz ide svojou cestou. Spoločnosť Hockey Event je zameraná výlučne na organizáciu podujatí. Táto firma nie je žiadnou novinkou – v minulosti mala názov MS 2011. A potom, ako som sa stal prezidentom zväzu, sme ju premenovali.
 
Podporovali vašu snahu organizovať majstrovstvá sveta opäť na Slovensku aj ľudia z IIHF?
Mal som záujem aj ja, aj ľudia z Medzinárodnej hokejovej federácie. Ešte keď som bol na čele hnutia aj v exekutíve IIHF, tak sa nám podarilo v krátkom čase získať šampionát opäť na Slovensko. Dôvodom bolo veľmi úspešne zvládnuté podujatie v roku 2011. Celý svet sa presvedčil, že aj v takej malej krajine, ako je Slovensko, sa dá kvalitne zorganizovať takýto náročný turnaj. Zároveň všetci videli, akú veľkú popularitu má ľadový hokej v našej krajine.
 
Keďže ste šéfovali aj prvému šampionátu, viete porovnávať. V čom je dnes jednoduchšia jeho organizácia?
Robíme to druhýkrát, určite máme viac skúseností. Dôležité je, že máme v Bratislave postavený zimný štadión a hotel – nemusíme sa tak zaoberať stavbárskymi vecami. Dôležité je aj to, že mám fantastický tím okolo seba – takmer 90 percent ľudí je rovnakých, ako sa podieľalo na šampionáte v roku 2011. No pri každom stretnutí im pripomínam, že musíme napredovať a nemôžeme podliezať latku, ktorú sme si nastavili pri prvom šampionáte.
 
A čím konkrétne ju chcete preliezť?
Len hlúpy sa nepoučí z chýb a vieme, pri ktorých činnostiach sme museli v minulosti improvizovať. Sú oblas

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.