Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.06.2018, 00:00

Z hokejovej ligy sa stáva nadnárodná

Po 25 rokoch sa najvyššia súťaž rozširuje o dva maďarské kluby z Budapešti a Miškovca.

Z hokejovej ligy sa stáva nadnárodná
Zdroj: TASR

To, o čo sa už od jesene 2015 – čiže od nástupu do pozície šéfa hokejovej Tipsport ligy – pokúšal majster sveta z Göteborgu Richard Lintner, sa stáva realitou. Od budúcej sezóny 2018/2019 budú súčasťou našej najvyššej súťaže dva kluby z Maďarska, MAC Budapešť a DVTK Miskolc. Po 25 rokoch od vzniku samostatnej extraligy a neskôr Tipsport ligy tak vznikne nadnárodná súťaž. „Tým, že sme sa dostali do zahraničia, a predajom reklamného balíka a televíznych práv, marketingová hodnota súťaže narástla. Verím, že tento krok dokážeme zobchodovať na úrovni sumy blízkej sedemmiestnemu číslu,“ povedal Richard Lintner, riaditeľ spoločnosti Pro-hokej riadiacej Tipsport ligu.

Slovenský titul nezískajú
Týmto krokom sa najvyššia súťaž rozšíri z doterajších 10 na 12 účastníkov. Dohoda s Maďarskou hokejovou federáciu (HIHF) je zatiaľ na jednu sezónu s tým, že v prípade obojstrannej spokojnosti príde k jej predĺženiu. „Slovensko, ktoré je súčasťou svetovej elity, bolo pre nás dlho nedosiahnuteľné. Teraz spolupracujeme ako partneri na jednej úrovni,“ uviedol Sipos Levente, generálny riaditeľ Maďarskej hokejovej federácie. Ďalej uviedol, že obaja noví účastníci našej súťaže majú moderné infraštruktúrne zázemie a slušných fanúšikov.

Otázkou je, či môže klub z Maďarska vybojovať slovenský hokejový titul. „Miškovec alebo Budapešť môže byť víťazom Tipsport ligy, ale nie majstro

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.