Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.06.2018, 12:00

Cibulkovej snaha vyšla navnivoč. So Serenou prehrala netradičný súboj o Wimbledon

All England Club rozhodoval o tom, ktorá z hráčok nastúpi na turnaj ako nasadená.

Cibulkovej snaha vyšla navnivoč. So Serenou prehrala netradičný súboj o Wimbledon
Zdroj: Reuters, koláž HN

Slovenská tesnistka Dominika Cibulková zažila v uplynulých dňoch netradičný spor s bývalou svetovou jednotkou Serenou Williamsovou. Dôvodom bol prestížny Wimbledon. 

Len jedna z nich sa totiž mohla na turnaj dostať ako nasadená hráčka. Williamsová vynechala takmer celú sezónu kvôli tehotenstvu. Na kurty sa vrátila na turnaji French Open, aktuálne figuruje na 183. priečke v rebríčku. 

Cibulková sa s Williamsovou stretla vo štvrťfinále Australian Open v roku 2015: 

Na druhú stranu Cibulková hrala celú sezónu a momentálne je 32. najlepšou hráčkou na svete, na základe čoho, aby sa mala dostať do elitnej časti pavúka. 

Williamsová však bojuje za to, aby sa hráčky po tehotenstve vrátili na rovnaké miesto v rebríčku, ako odišli. Spomína pri tom pravidlo z 90-tych rokov, ktoré hovorí o tom, že hráčky, ktoré vynechali časť sezóny pre zranenie strácajú svoje poradie. "Nikdy však nebrali do úvahy svetovú jednotku, ktorá odíde kvôli tehotenstvu," argumentuje tenistka.

Podľa Williamsovej by mala byť na toto udelená výnimka, aby sa ženy, ktoré sa chcú stať matkami nemuseli vzdávať kariéry. All England Club, ktorý rozhoduje o nasadení hráčov napokon rozhodol v prospech americkej tenistky.

Williamsová však dostala miesto na úkor Cibulkovej, podľa ktorej to nie je fér. "Snažila som sa a mala by som byť nasadená," povedala Cibulková ešte pred rozhodnutím.

Na Williamsovej argument, že ako bývalá svetová jednotka by mala byť nasadená, Cibulková pre BBC reagovala, že veď aj ona je bývalá svetová štvorka a tak má na to rovnaké právo.

O žrebe pre Wimbledon rozhoduje All England Club, ktorý štandardne berie poradie do žrebu nasadených hráčov z rebríčka WTA avšak má rezervované právo urobiť zmeny, ak ich považuje za nevyhnutné pre vyrovnanosť turnaja. 

Dominiku Cibulkovú sme požiadali aj o reakciu po výsledkoch žrebu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.