Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2018, 00:00

Milióny vo futbale sú odrazom doby

Najlepší hráč sveta z roku 1993 považovaný za top futbalistu talianskej histórie Roberto Baggio pre HN.

Milióny vo futbale sú odrazom doby
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Počas roka navštívite veľa podujatí - teraz ste po prvýkrát v Bratislave, na vyvrcholenie detského tábora Italia Soccer Camp.
Je mi potešením, že práve ja som mal možnosť zúčastniť sa na tomto podujatí a vidieť oceňovanie talentovaných detí. Verím, že aj vďaka tomuto kempu môže byť objavený taký talent, ako napríklad Škriniar či Hamšík.

Hra ktorého z dvojice top slovenských hráčov v talianskej Serii A vám viac imponuje?
Marek Hamšík je skutočným fenoménom v našej najvyššej súťaži, lebo on strieľa naozaj veľmi veľa gólov.

Hamšík začínal v Taliansku v rovnakom roku a tom istom klube, kde ste vy skončil s bohatou kariérou. Stretli ste sa v Brescii?
Nie, minuli sme sa o pár týždňov. Ale vtedajší prezident klubu, dnes už nebohý Luigi Corioni mi hovoril, že získal do tímu veľký talent. On vedel dopredu, aký futbalový klenot mal v Hamšíkovi v klube k dispozícii.

Za vašej éry v 90. rokoch sa predávali top hráči za 10 až 15 miliónov libier, dnes sú sumy aj 10-násobne vyššie. Je to pre futbal dobré?
Futbal sa výrazne zmenil na trávniku a hlavne mimo neho. Sumy v stámiliónoch eur sú odrazom doby. A v ďalších rokoch bude hodnota futbalistov čoraz vyššia.

Z talianskych top tímov dokáže európskym gigantom konkurovať len Juventus, v ktorom ste strávili päť sezón. Prečo je to tak?
Realita je taká, že Juventus je špičkovo organizovaný klub, ktorý presne vie, čo robiť, a myslí niekoľko krokov dopredu. Všetko má do detailov premyslené, a preto mu už dlhé roky nedokáže v Taliansku nikto konkurovať.

Práve do Juventusu prestúpil päťnásobný najlepší futbalista sveta Cristiano Ronaldo. Čo to znamená pre Serie A?
Určite to bude významné obohatenie talianskej najvyššej súťaže. Síce som v Juventuse dlho pôsobil, ale nemal som žiadne informácie, ako k tomuto veľkému prestupu prišlo.

Prvýkrát v živote – a to máte 51 rokov – zažívate majstrovstvá sveta bez účasti talianskej

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.