Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2018, 12:05

Na fotografa naskákali rozradostení chorvátski futbalisti. Mexičan dostal bozk od Vidu a urobil unikátne zábery

Čo urobíte, keď fotíte na majstrovstvách sveta a pri gólových oslavách vás zavalia hráči? Správne, robíte ďalej svoju prácu.

Na fotografa naskákali rozradostení chorvátski futbalisti. Mexičan dostal bozk od Vidu a urobil unikátne zábery
Zdroj: Reuters

Mexický reportér Yuri Cortez z agentúry AFP sa ocitol pod jasajúcou lavínou chorvátskych futbalistov, napriek tomu pokračoval vo fotení a vydal vďaka tomu unikátne snímky.

Mandžukič sa po strelení gólu na 2:1 vo 109. minúte stredajšieho semifinále s Anglickom rozbehol oslavovať za bránkovú čiaru, kde majú za reklamnými bannermi tradične svoje miesto fotoreportéri. Na útočníka Juventusu následne naskákali jeho nadšení spoluhráči a Cortez sa znenazdajky ocitol pod nimi.

"Práve som si vymenil objektív na foťáku, keď na mňa vybehli. Popadali cezo mňa. Bol to bláznivý moment, boli radosťou úplne bez seba. Až potom si všimli, že ležím pod nimi," rozprával Cortez, ktorý sa po incidente stal nečakaným objektom záujmu svojich novinárskych kolegov.

​Na neobvyklú situáciu zareagoval mexický fotograf ako profesionál a pokračoval vo fotení. Vďaka tomu získal z bezprostrednej blízkosti cenné zábery oslavujúcich hráčov aj tých, ktorí mu pomáhali späť na nohy.

"Pýtali sa ma, či som v poriadku. Jeden z nich mi podal objektív a Domagoj Vida ma pobozkal," popisoval Cortez.

Vďaka neočakávanej sláve si mohol fotograf dokonca predĺžiť pobyt v Rusku, odkiaľ dnes skoro ráno odlietal domov do Mexika.

"Hovoril som mu, že by mal letieť až neskôr, pretože tá udalosť vyvolala veľký ohlas a telefón neustále zvonil. Ale už sa chystal nastúpiť na palubu lietadla," uviedol šéfkoordinátor agentúry AFP na šampionáte Vincent Amalvy, ktorý chcel Corteza poslať na najbližší tréning Chorvátov.

"Ale myslím, že v Mexiku ho po prílete čaká ďalšie kolo rozhovorov pre televízie a iné médiá," dodal s úsmevom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.