Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2018, 00:00

Sagan dominuje Tour. V bodoch aj peniazoch

Rebríčku najvyšších odmien, pochopiteľne, zatiaľ dominujú výhradne cyklisti so zameraním na rýchly finiš.

Sagan dominuje Tour. V bodoch aj peniazoch
Zdroj: Reuters

Dvakrát víťaz etapy, dvakrát na druhom mieste. To je stručný sumár úspechov slovenského cyklistu Petra Sagana v prvých šiestich etapách tohtoročnej Tour de France. Pre 28-ročného Žilinčana ide pri siedmej účasti o vôbec najlepší vstup do prestížneho podujatia v kariére.

To sa prejavilo aj na rebríčku odmien, ktoré si do piatej etapy cyklisti na Tour vybojovali. Podľa prepočtov HN si Sagan doteraz vyjazdil najviac, vyše 35-tisíc eur. Je to o 10-tisíc viac, ako dosiahol druhý v poradí a jeho doteraz najvážnejší šprintérsky konkurent – Kolumbijčan Fernando Gaviria.

Rebríčku najvyšších odmien, pochopiteľne, zatiaľ dominujú výhradne cyklisti so zameraním na rýchly finiš. Po piatich dňoch bolo rozdelených zatiaľ len 144-tisíc eur z celkových prémii prevyšujúcich 2,2 milióna. Sagan zároveň zvýšil aj svoj náskok v boji o zelený dres pre lídra bodovacej súťaže. Na spomínaného Gaviriu mal pred včerajškom už 33 bodov k dobru.

Okrem toho, že Sagan zaznamenal na Tour už jubilejné desiate etapové víťazstvo, postaral sa aj o prekonanie rekordu v počte dní v zelenom drese. Doterajšie maximum Nemca Erika Zabela 89 dní vyrovnal už v stredu, no keďže si udržal vedenie v bodovacej súťaži, včera si ho obliekol už 90. raz.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.