Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2018, 00:00

Slovenský futbal sa predal na päť rokov

Generálny partner ligy, spoločnosť Fortuna tvrdí, že do spolupráce vložil historicky najviac peňazí. No presnú sumu nezverejnil.

Slovenský futbal sa predal na päť rokov
Zdroj: t

Stúpajúca návštevnosť na zápasoch najvyššej futbalovej súťaže, dobudovávanie nových štadiónov a rast televíznej sledovanosti. To sú kľúčové faktory, vďaka ktorým sa slovenský futbal dočkal rekordnej sponzorskej zmluvy. Únia ligových klubov (ÚLK) včera prezentovala predĺženie spolupráce so stávkovou kanceláriou Fortuna SK o ďalších päť rokov. Výnimočnosť tohto dlhodobého partnerstva spočíva v jeho dĺžke. Doteraz totiž prichádzalo predlžovanie zmlúv s generálnym partnerom nanajvýš o dva roky. „Generálny partner vložil do novej spolupráce historicky najviac peňazí, čo by malo pomôcť zlepšiť finančnú situáciu v kluboch,“ uviedol Ivan Kozák, prezident ÚLK. Obe strany nechceli výšku sponzorskej zmluvy konkretizovať.

Dvojciferný nárast
V poslednej futbalovej sezóne získal Spartak Trnava ako majster ligy od ÚLK odmenu 73-tisíc eur, každý z klubov najvyššej súťaže dostal 53-tisíc eur. „Určite sa táto suma bude už v tejto sezóne zvyšovať. Ale môžem prezradiť, že motivačné kritériá na získanie týchto odmien chceme nastaviť podľa no

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.