Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2018, 00:00

Tour de money. Sagan získal nielen najviac bodov, ale aj najvyššie zárobky

Slovenský fenomén si počas dvoch týždňov na najprestížnejších pretekoch sveta vyjazdil v etapách už vyše 65-tisíc eur.

Tour de money. Sagan získal nielen najviac bodov, ale aj najvyššie zárobky
Zdroj: Reuters

Pre cyklistu Petra Sagana je prebiehajúca Tour de France najúspešnejšou v doterajšej kariére. Po dvoch týždňoch ho už len nečakané okolnosti môžu pripraviť o zisk zeleného dresu. V súťaži oň má na dosah rekord v počte získaných bodov a vyhral už tri etapy, čím vyrovnal svoje maximum z rokov 2012 a 2016. A rovnako ako v získaných bodoch a umiestneniach v etapách je Sagan jasným lídrom aj v rebríčku najlepšie zarábajúcich cyklistov na Tour.

Pozrite si aj rozhovor s bývalým slovenským profesionálnym cyklistom Petrom Velitsom o tohtoročnej Tour de France:

​Podľa prepočtov HN si po odjazdení 14 z celkového počtu 21 etáp na francúzskych cestách vybojoval Slovák na prémiách už 65 400 eur. Je to dokonca dvojnásobne viac, ako mal pred včerajšou etapou druhý v poradí – Kolumbijčan Fernando Gaviria (32 440 eur). „Tieto prémie sú pre pretekárov bonus. Cyklisti si ich delia spolu s realizačným tímom,“ uviedol pre HN Peter Velits, šesťnásobný účastník Tour de France. Potvrdením dominantnej úlohy Sagana v tíme je aj celková suma, ktorú získalo všetkých osem cyklistov stajne Bora-Hansgrohe. Vybojovali spolu 68 670 eur, na ktorých sa Slovák podieľal vyše 95 percentami.

Už len odstúpenie z pretekov, nesplnenie časového limitu alebo iná nešťastná zhoda okolností môže pripraviť nášho elitného cyklistu o zisk šiesteho zeleného dresu na Tour de France. V tohtoročnej bodovacej súťaži predvádza rodák zo Žiliny nevídanú dominanciu. A to bez ohľadu na skutočnosť, že z pretekov odstúpilo päť jeho najvážnejších konkurentov v boji o zelený dres. Demonštráciu Saganovej sily potvrdzuje aj skutočnosť, že už od druhej etapy je v čele rebríčka najlepších cyklistov na Tour podľa výšky získaných finančných prémií. Sagan si ako jediný z celého 176-členného pelotónu dokázal vybojovať odmenu v každej jednej etape Tour. Podľa prepočtov HN mal Slovák po 14. etape na konte vyše 65-tisíc eur, kým druhý v poradí – už nesúťažiaci Fernando Gaviria – má o polovicu nižšiu sumu.

Prémie sú druhoradé
Cyklisti na Tour sa odmeňujú za umiestnenie v jednotlivých etapách, z

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.