Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.07.2018, 00:00

Thomas má najbližšie k titulu kráľa cyklistov

Pred dvoma týždňami by to bolo takmer nepredstaviteľné. Ale všetko je inak. Geraint Thomas to môže dokázať. Muž, ktorý dosiaľ žiadne preteky Grand Tour nedokončil lepšie ako pätnásty, tento večný tieň Chrisa Frooma, mieri za titulom z Tour!

Thomas má najbližšie k titulu kráľa cyklistov
Zdroj: Reuters

Z hmly, prevaľujúcej sa medzi horskými pastvinami, kde sú väčšinu roka doma len kravy, sa na 2 215 metrov vysokej streche tohto ročníka vynoril z kandidátov na titul najskôr. O päť sekúnd pred Holanďanom Tomom Dumoulinom, o 48 sekúnd pred Froomom. Že sa víťazom dňa stal v priesmyku Portet náhle obživený Nairo Quintana pred Írom Martinom? Tí už strácajú príliš veľa času. „Ja som si strážil Dumoulina a Rogliča a cítil som sa skvele, tak som ku koncu vyštartoval aj po nejaké sekundy navyše,“ hovoril Thomas. Celkovo už má teraz časový vankúš 1:59 minúty na Dumoulina, 2:31 na Frooma. Zostáva 518 kilometrov do Paríža.

Froome stráca
Autobus Sky, ktorý sa cestou k cieľu kdesi zabudol podobne ako Froome, sa po etape zložito prebíjal medzi divákmi na parkovisko. Tu zastavil vedľa pojazdnej predajne suvenírov Tour, kde predavač vykrikoval: „Repliky žltých dresov u nás!“ Ak by si Froome chcel tento trikot priviezť aj z tohtoročnej Tour, asi by si tu mal jeden kúpiť. Naopak, Thomas si môže o tri dni obliecť ten najviac cenený, z pódia na Champs-Elysé

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.