Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2018, 00:00

Tour našla novú hviezdu v Kolumbii

Sky sa stará o svoj diamant z Kolumbie, ktorý raz vystrieda Chrisa Frooma.

Tour našla novú hviezdu v Kolumbii
Zdroj: Reuters

Sedel v nedeľu dopoludnia pod Eiffelovou vežou v Paríži, popíjal kávu a odhrýzal z palacinky s čokoládou. Kdekto by ho prehliadol. Pritom tento 21-ročný mladík z Kolumbie prežil najbláznivejšie tri týždne svojho života. Egan Bernal bol najmladším cyklistom tohtoročnej Tour de France. A tiež jej najväčším objavom. Bol to on, kto ťahal Gerainta Thomasa k titulu a Chrisa Frooma k tretiemu miestu. „Chcem, aby na mňa bol Chris pyšný,“ vykladal Bernal nervózne ešte pred pretekmi. Froome pyšný bol, a viac než to. Svojmu mladému kolegovi po každej horskej etape úprimne ďakoval. „On je našou budúcnosťou,“ tvrdí teraz Dave Brailsford, šéf tímu Sky.

Investícia za 350-tisíc eur
Thomas, nový šampión Tour, má 32 rokov, Froom ešte o rok viac. Doba pofroomovskothomasovská sa blíži. A v Sky na ňu chcú byť pripravení, preto siahli po Bernalovi. V ôsmich išiel svoju prvú súťaž, vyhral ho a vďaka tomu dostal školné na rok.

Zároveň v televízii sledoval cyklistické preteky vo Francúzsku a otcovi popri tom povedal: „Raz tam tiež pôjdem.“ Boli to však horské bicykle, ktoré ho v mladosti uchvátili. Pred štyrmi rokmi zostal na jeseň na chvíľu v Európe, skúsil si jedny cestné preteky, a keď ich vyhral, okam

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.