Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.08.2018, 00:00

Šéf svetového hokeja hrozí olympijskému výboru

René Fasel chce svojimi vyjadreniami prelomiť ľady so zámorskou NHL.

Šéf svetového hokeja hrozí olympijskému výboru

Hokejové Česko sa môže tešiť, že bude o šesť rokov hostiť ďalšie majstrovstvá sveta. Povedal to šéf Medzinárodnej hokejovej federácie René Fasel. „Zatiaľ to nie je definitívne, o všetkom sa ešte len rozhodne, ale ide o veľmi pravdepodobný variant,“ uviedol. Rozdelenie usporiadateľstva jednotlivých šampionátov má v gescii kongres IIHF, ktorý sa bude konať počas nadchádzajúcich majstrovstiev na Slovensku. V skutočnosti však pôjde len o formálne posvätenie rokovaní, ktoré už dávno prebiehajú. „Predpokladá sa, že majstrovstvá v roku 2023 bude hostiť Rusko, o rok neskôr Česko a v ďalšej sezóne Švédsko,“ povedal Fasel.

Hladký postup
Momentálne je jasné, že turnaje v rokoch 2019 až 2022 postupne zorganizujú Slovensko, Švajčiarsko, Bielorusko spoločne s Lotyšskom a Fínsko. Rusi aj zástupcovia českého hokeja potvrdili, že majú o usporiadanie záujem, a vzhľadom na to, že sa dohodli na rozdelení, nebude podľa Fasela nič brániť realizácii. Česko by tak šampionát hostilo po deviatich rokoch, predtým na pridelenie čakalo o dva roky dlhšie. Šéf hokejovej federácie okrem toho počas diskusie v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.